За българите над 40 години името Робърт Макнамара персонализира врага от Студената война. Това е човекът, участвал във взимането на решението за бомбардировките на Токио и други японски градове през Втората световна война. Политикът, свързван с Карибската криза и намесата на САЩ във Виетнам. Секретарят по отбраната на САЩ при двама президенти - Кенеди и Джонсън. Президентът на Световната банка през 70-те. "Мъглата на войната" представлява поредица интервюта с вече 86 годишния Макнамара, взети от документалиста Ерол Морис през 2003 по нетрадиционен технически път. Морис ползва т.н. "Интеротрон", видео система, при която пред обектива на камерата е поставен екран, на който интервюираният вижда лицето на интервюиращия. Резултатът е, че публиката и документалният герой се гледат в очите. Самият Макнамара първоначално се съгласява на едночасов сеанс, който впоследствие достига до 20 часа.

Филм за всеотдаен, свенлив човек, смятан за един от най-храбрите и най-важните военни кореспонденти на нашето време, който обаче няма нищо общо с изтърканите клишета за врял и кипял ветеран.

Филмът представя животът на аристократката от XVIII в. Джорджиана, която е била одумвана за екстравагантния си обществен и личен живот.

Едисон удивлява света, като осветява Манхатън с помощта на банкера Дж. П. Морган. Уестингхаус пък, с помощта на Никола Тесла, вижда фатални пропуски в постоянния ток на Едисън. Предизвиквайки „война на тока“, Уестингхаус и Тесла залагат всичко на рискования и опасен променлив ток.