Will Hunting (Matt Damon) to "skłócony z życiem" młody chłopak. Nie ma większych ambicji, niewiele oczekuje od losu. Pracuje dorywczo, a wieczorami włóczy się po okolicznych barach... do czasu! Zwrot w jego życiu następuje, gdy nieoczekiwanie odkryte zostają jego niezwykłe zdolności matematyczne. Will musi zdecydować, czy podjąć rzucone mu przez los wezwanie i spróbować zmienić swój stosunek do świata, czy też, dalej wieść nic nie znaczącą, lecz wygodną egzystencję na pograniczu prawa. W zmaganiach z samym sobą pomaga mu piękna studentka i psycholog nagrodzony Oscarem (Robin Williams), który słynie z niekonwencjonalnych metod działania. Dochodzi do starcia dwóch silnych osobowości, które przynosi zaskakujący efekt...

Machina promocyjna ruszyła, ustawiono dekoracje, zatrudniono aktorów, ustalono termin rozpoczęcia zdjęć, producenci obliczają zyski, widzowie niecierpliwie czekają na premierę. Brakuje tylko pomysłu na film. Na planie filmowym Guido improwizuje, wspomina dzieciństwo, kochanki, postaci stworzone w poprzednich produkcjach. Rzeczywistość miesza się z marzeniami a przeszłość z wizją kolejnego filmu. Bohater "Osiem i pół" to w dużej mierze sam Fellini, którego po 6 pełnych i 3 krótkich metrażach (ten miał być „ósmym i pół”) ogarnął kryzys twórczy. Wydaje się, że reżyser podchodził jednak do tego z dystansem: przy obiektywie kamery miał umieścić kartkę z napisem: Pamiętaj, że to komedia.

Juda Ben Hur jest bogatym żydowskim księciem, kupcem z Jerozolimy. Razem z nowym gubernatorem przyjeżdża jego stary przyjaciel Messala - dowódca legionów rzymskich. Najpierw przyjaciele cieszą się ze spotkania, potem poróżniają ich poglądy polityczne. Podczas powitalnej parady spada dachówka z dachu Judy i tylko cudem nie kaleczy nowego gubernatora. Chociaż Messala wie, że to był tylko wypadek, wysyła Judę na galery, a jego matkę i córkę do więzienia. Ben Hur przyrzeka zemstę.

Małżeństwo Sissi i Franciszka Józefa układa się harmonijnie. Młoda cesarzowa udowodniła, że potrafi rozwiązywać drażliwe sprawy wagi państwowej. Wyjeżdża na Węgry z hrabią Andrassym, by uspokoić węgierską arystokrację. Pod jej nieobecność arcyksiężna Zofia rozsiewa fałszywe plotki o romansie synowej z Andrassym. Franciszek nie daje wiary opowieściom matki, ufa żonie i wkrótce przekonuje się o jej miłości. Po powrocie z Węgier okazuje się, że Sissi cierpi na gruźlicę. Musi poddać się długotrwałej kuracji w Grecji.

James Bond wyrusza do Stambułu, by z tamtejszej ambasady radzieckiej ukraść urządzenie służące do dekodowania meldunków. Tymczasem rosyjski wywiad postanawia zlikwidować słynnego agenta. Zadanie to zostaje powierzone najlepszemu szpiegowi - pięknej i niebezpiecznej Tatianie Romanowej. Agent 007 sądzi, iż kobieta pracuje dla zachodnich służb specjalnych i zależy jej na opuszczeniu ZSRR. Żadne z nich nie przypuszcza, że oboje zostali wplątani w spisek potężnej organizacji przestępczej, która wysłała za Bondem psychopatycznego mordercę...

Cape Fear w północnej Karolinie. Po odbyciu w karnym zakładzie resocjalizacyjnym wyroku za zabójstwo Sailor Ripley wraca do swej wielkiej miłości, Luli. Matka dziewczyny, Marietta, zdecydowanie przeciwna temu związkowi, nakłania swojego wieloletniego kochanka i prywatnego detektywa Farraguta, aby wytropił Sailora i Lulę, którzy udali się na południe do Nowego Orleanu.

Święty Jimmy (Andy Garcia) to eksgangster, który prowadzi spokojny uczciwy interes, nagrywając na wideo śmiertelnie chorych, którzy chcą przekazać coś po śmierci bliskim. Zostaje jednak zmuszony przez swojego starego szefa (Christopher Walken) do jeszcze jednej ostrej roboty. Zbiera więc czterech kumpli i ma nadzieję, że wszystko pójdzie szybko i bezproblemowo. Myli się.

Doskonała komedia producentów "Good Bye, Lenin!", obsypana wieloma nagrodami. Jackie Zucker w młodości został rozdzielony z rodziną. Jego matka i brat zostali w Berlinie Zachodnim, a on sam, trochę z przekory, stał się zagorzałym komunistą. Teraz jest życiowym bankrutem - żona chce wyrzucić go z domu, dzieci go nie znoszą, ściga go armia dłużników. Śmierć matki może wybawić Zuckera z kłopotów, bo rodzicielka zostawiła spadek. Fortuna dostanie mu się pod warunkiem pojednania z bratem, ortodoksyjnym Żydem.

Początek lat 90. XX wieku. Brute - pół Anglik, pół Polak, ciemny typ i recydywista, zostaje zesłany w ramach resocjalizacji do pracy w szpitalu dla sierot w Rumunii. Bliski kontakt z ciężko skrzywdzonymi przez los dziećmi staje się dla niego początkiem wewnętrznej odnowy. Wkrótce odkrywa, że wybrane dzieci są sprzedawane na Zachód. Uzyskane w ten sposób pieniądze rzekomo mają zapewnić godziwą egzystencję pozostałym pensjonariuszom szpitala. W rzeczywistości jednak służą znacznie mniej szlachetnym celom.