Třináctý dodatek k americké ústavě byl přijat 6. prosince 1865. Stanoví zrušení otroctví. Ale je opravdu konec? Slovo otrok bylo nahrazeno slovem zločinec. V USA žijí pouze 2 % celkové populace planety, ale až 25 % světových vězňů. Válka proti drogám, lobbování nadnárodních korporací, militarizace policejních sil a neoprávněné zatýkání převážně Afroameričanů a Latinoameričanů jsou součástí takzvaného "vězeňského průmyslu", mnohamiliardového odvětví, z něhož těží ekonomika USA, a ve věznicích nyní žijí miliony novodobých otroků. Dokumentární film, který ukazuje zdrcující pravdu o Spojených státech amerických. (Furmi)

James Baldwin vypráví příběh o rasismu v USA. Jeho přátelé Medgar Evers, Malcolm X a Martin Luther King Jr. se nedožili čtyřicítky. Pro Baldwina je to materiál na knihu, kterou nikdy nedokončil. Dokument o manuskripty bavil více, než mnohé šablonovité černošské dramatu.

Slíbil jí, že z ní udělá hvězdu, jakou vždy chtěla být. Svůj slib splnil beze zbytku. Zaujala ho okamžitě, jakmile poprvé přišla do jeho ateliéru v bývalé továrně na klobouky. Díky své neobyčejné kráse a nepřehlédnutelnému charismatu, se mladá Edie Sedgwick stala takřka přes noc ikonou pro tisíce lidí. V polovině šedesátých let plnila titulní stránky prestižních módních časopisů, plátna kin a byla samozřejmě také ozdobou snad všech večírků. Konec její kariéry i života přišel ale stejně rychle a brzy, jako její závratný vstup do světel reflektorů. Ocitla se ve společnosti nejhorší spodiny. Věčně opilá, věčně zfetovaná, věčně bez peněz. Nedokázala se o sebe postarat a všichni se k ní obrátili zády. Přestože zemřela v pouhých 28ti letech, svět na ni nezapomněl. Nejméně dvě písně Boba Dylana jsou prý právě o ní, skupina The Cult pro ni také složila píseň a ve videoklipu dokonce použili originální Ediiny fotografie...