A film egy részletes betekintést nyújt az Egyesült Államok börtönrendszerébe és abba, ahogy ez feltárja a nemzet rasszal kapcsolatos egyenlőtlenségének történetét.

McNamara 1995-ben megjelent emlékiratai inspirálták a filmet, melyben az egykori védelmi miniszter erkölcsi szempontból kérdőjelezi meg saját politikai pályafutását. Errol Morris riporter a közel húszórás interjú során nem csupán a Fehér Házban eltöltött éveiről, hanem a kormányon kívüli ténykedéséről is faggatta McNamarát. Például arról, milyen szerepet töltött be a II. világháborúban Japán bombázásában.

Ebben a dokumentumfilm jellegű produkcióban James Baldwin író igyekszik megfogalmazni az afroamerikaiak történetét, különös tekintettel a modern korra. Mindebben segítségére szolgál befejezetlen regénye, a Remember This House, vagyis az Emlékezz erre a házra.

Milyen ember volt Kennedy? És legfőképpen: milyen események tették olyanná, amilyen volt? Meggyilkolása 50. évfordulója alkalmából a National Geographic összegyűjtötte a híres államférfi életének hét talán legfontosabb napját az általa parancsnokolt PT 109-es hadihajó elsüllyesztésétől a kubai rakétaválságig és Marilyn Monroe megismerésétől a dallasi merényletig.

A gyönyörű Edie Sedwick (Sienna Miller) volt az első lány, aki a képes magazinok oldalain vált divatikonná és a korszak legtündöklőbb csillagává. A dúsgazdag, ám problémás családi háttérrel rendelkező, képzőművészetet hallgató lány a New York-i divatvilág üdvöskéjévé lép elő, mikor a pop art művész Andy Warhol (Guy Pearce) múzsája lesz. Edie-nek azonban súlyos árat kell fizetnie a hírnévért: miután szenvedélyes szerelembe esik egy nincstelen zenésszel, Billyvel (Hayden Christensen) és megismeri a kábítószerek mámorát, a lány kezéből hamarosan kezd kicsúszni az irányítás.