Mikor a 48 éves, csinos özvegy, Hwei-Lan Gao bejelenti, hogy terhes, apja - akitől a szülői megértésnél semmi sem áll távolabb - csaknem kitagadja lányát. Nem is engedi haza, amíg Hwei-Lan be nem tudja bizonyítani, hogy a szeplőtelen fogantatás létezik? vagy azonnal férjhez nem megy. Így a késői kismama csak Wiltől, a már felnőtt lányától kérhet segítséget. A menő manhattani orvosnő azonban nem repes az örömtől, hiszen anyja helyett inkább új szeretőjét, Vivet látná szívesen lakótársként otthonában. Azért Wil megteszi, amit egy engedelmes leánygyermeknek tennie kell: felkutatja a város partiképes, facér urait, és randit szervez nekik a várandós Hwei-Lannal.

A bevándorlási hivatal ki akarja toloncolni az országból az illegális bevándorló Margaretet. A nő azt állítja, hogy házasodni készül, így nem küldhetik vissza a hazájába. A gond, hogy a vőlegénye, a gyanútlan asszisztense mit sem tud erről. Szerencsére Andrew, akit évek óta gyötört a munkahelyén, bizonyos feltételek mellett hajlandó belemenni a játékba. Erre azért van szükség, mert a hivatal embereit sem ejtették a fejük lágyára: bizonyságot akarnak. Nincs mit tenni, a páros a vőlegény családjához utazik Alaszkába. Az események nem egészen az elképzeléseik szerint alakulnak.

A film India egy kisebb városában játszódik, ahol négy nő titkos életet él, hogy némi szabadságot találjanak az életükben.

A yorkshire-i Ratcliffe család áttelepül az NDK-ba, hogy a családfő kommunista eszméit követve, együtt építsék a német néppel a szocialista paradicsomot. 1968-at írunk. A tettvágytól fűtött apa és férj rögtön beveti magát a munkába, egy iskolában kap tanári állást. A két lánygyermek is folytatja tanulmányait. Az idősebb, lázadó kamasz nehezen találja a helyét egy olyan országban, ahol tilos rockzenét hallgatni, viszont a kisebbik hamar beilleszkedik, stréber hajlamát kijátszva beszervezik, hogy jelentéseket írjon a környezetéről. Mindeközben Mrs. Ratcliffe, az örök háziasszony kiszolgálja a családját, és bár férje iránti szerelme töretlen, egyre nehezebben viseli el a kommunista rendszer szellemi és fizikai megszorításait.

Rosalinda egy kis királyság hercegnője, aki királynővé koronázása pillanatában óriási veszélybe kerül egy trónratörő miatt. A Princess Protection Program értelmében, biztonságba helyezik egy kis városban, egy apa és lánya, Carter mellett. Carter segítségével Rosalinda Rosie néven (Carter "unokatesójaként") próbál beilleszkedni a környezetében, kisebb-nagyobb sikerrel. Sikerül-e Rosie-nak visszatérnie, hogy átvehesse jogos helyét a trónon?

Leányiskola a hatvanas évek elején. Új lány érkezik az osztályba, akit hamar "levizsgáztatnak" társai. Odie beléphet az Amerikai Ravioli Lányai nevű titkos társaságba. Az éjjeli ravioli evéssel összekötött találkozókon halkan álmodoznak. Egyik éjjel meghallják a tervet: iskolájukat anyagi nehézségek miatt egyesítenék a szomszédos fiúiskolával. Sok lány örülne, de az önállóságukat féltő lányok inkább tervet szőnek az egyesítés meghiúsítására. A kórusfellépésre érkező fiúkat leitatják, de a csíny miatt kirúgnak egy lányt. Az egyesülés zöld utat kap. Végső elkeseredésükben hangosan emelik fel szavukat, ahogy az utánuk következő generáció tette világszerte a hatvanas évek végén.

Örök favorit, cukormázas leszbikus-romantikus kanadai vígjáték. A húszas évei elején járó Maggie a nagyvárosban a helyi meleg életbe nyakig belemerülve éli életét, meleg-könyvesboltban dolgozik, és esténként egy helyi melegbárban is fellép. Csupa felszabadult öröm az élet a családtól távol, főleg, hogy azoknak lövetük sincs róla, hogy a jó Maggie leszbikus és élvezi.Megismerkedik Kimmel, az utazó portréfestővel, és pár óra után már a lepedőt gyűrik nagy szerelemben és egyetértésben. A légy a levesben Maggie kétségbeesett anyja, aki magánéleti válságából kifolyólag elhatározza, hogy fiával együtt Vancouverbe költözik Maggie-hez. Hősnőnk pánikol, rejtőzik, tagad, Kim pedig kikéri magának.

Josie McCoy (Rachael Leigh Cook) keményfejű és tehetséges lány, aki arról álmodozik, hogy csapatával egyszer csak befut és sztár lehet. Együttesének tagjai Melody (Tara Reid) és Valerie (Rosario Dawson), akik nem mindig fogadják el könnyen, hogy Josie a főnök. A Megarecords kiadó fejvadásza, Wyatt Frame (Alan Cumming) éppen új sztárokat keres és Josie-ék együttesében lát fantáziát, persze nem érdektelenül. Ő és korrupt főnöke, Fiona (Parker Posey) a popipar legmegátalkodottabb hiénái. A lánybanda első slágere rögtön a csúcsra kerül. A slágerben azonban a keverésnél ingerküszöb alatti üzeneteket helyeztek el, amelyek féktelen fogyasztásra ösztökélik a hallgatókat. A lányok szembesülnek az üzleti élet kegyetlen igazságaival, és a maguk módján rendet akarnak tenni.

Allegra leszbikus írónő. Szereti Samanthát, ám nem akarja elkötelezni magát. Végül Samantha elunja a dolgot, és nemcsak elhagyja Allegrát, hanem egy férfival kezd randevúzni. Mindez a legkevésbé sem tetszik az írónőnek. Ám egy partin találkozik az egyetemi tanárral, Philippel, és az estét az ágyban fejezik be. Allegra úgy véli, ez nem több egy éjszakás kalandnál, ám Philipnek más elképzelése van a dologról. Még a barátnőjével is szakít, csakhogy Allegrával járhasson. Allegra azonban kapcsolatot kezd Grace-szel, nem sejtve, hogy Philip korábban a nő szeretője volt.

Daltry Calhoun (Johnny Knoxville-Hazárd megye lordjai) a H.M.CS. (a helyi menő csávó, ha valakinek nem lenne világos) Ducktownban. Sőt, mondhatni ő tette a térképre a várost, mert addig, amíg fel nem futtatta a fűtermesztést (Hé! A legálisat, a golfhoz!), addig az sehol nem volt, még a térképen se. Ja, és akkor még a jószívű tévéreklámjairól nem is szóltam! Na, az se volt kis üzlet, de amibe most vágta a fejszéjét a Nővel (Juliette Lewis-Hullahegyek, fenegyerek; Starsky és Hutch). Találják ki, van-e ennek köze a szlogenhez, miszerint ?Büszkén szórja magvát szerte Amerikában!?

Frederica, akinek apja olasz gyáros és erősen nagypolgári beállítottságú anyja a hetvenes években költözött Olaszországból Párizsba, félt ugyanis a gyermekrablástól, amely a Vörös Brigádok tevékenysége miatt abban az időben nem volt ritka. Frederica folytatja tanulmányait és megpróbálkozik az írással. Saját életét próbálja élni és kialakítania baráti körét. Mindazonáltal rendszeresen találkozik családjával, köztük Biancával, kissé labilis húgával és Aurelióval, beteges fivérével. Maga Frederica nem biztos abban, mit akar, és milyen úton kíván járni. Egyfelől baloldali értelmiségiekkel barátkozik, másrészt szükségét érzi, hogy meggyónja a papnak bűnös találkozásait egy nős íróval. Forradalmi gondolkodása ellenére természetesnek tekinti, hogy van pénze. Amikor apja, akihez a leginkább kötődik, meghal, komoly vagyont örököl. Vajon pénzét adományozza afrikai gyermekkórház építésére, vagy menjen férjhez és legyen családja, esetleg szentelje magát a művészetnek?