30. ledna 1972 zastřelili v severoirském městě Derry britští vojáci 13 neozbrojených civilistů. Tento den, nazývaný také Krvavá neděle se zapsal navždy do moderní historie Irska. Tehdy začaly nikdy nekončící boje přerůstající v civilní válku, která donutila stovky mladých mužů vrhnout se do služeb IRA. Film sleduje skupiny zúčastněné na dění ve městě a zaměřuje se na osudy Ivana Coopera, který věří v mírumilovnou změnu, a Gerryho Donaghyho, sedmnáctiletého katolického rebela, který touží po založení rodiny.

1984, Sandusky, Ohio. Naivní sedmnáctiletý mladík prochází zlomeným srdcem a sebevyjádřením, když zkoumá svou sexualitu.

Tímto snímkem z roku 1990 dokazuje scenárista a režisér Woody Allen, že mu nejen nejsou cizí nejjemnější záchvěvy ženské psychiky, ale že se v ní také dokonale vyzná. Hrdinkou jeho melancholické komedie o lásce a skrytých touhách je totiž půvabná a bohatá pětatřicátnice Alice Tateová, která až doposud vede velmi spokojený a spořádaný život. Únava, bolesti a celková nespokojenost přivedou jednoho dne půvabnou ženu až k čínskému lékaři Yangovi, jenž se zabývá alternativní léčbou, využíváním akupunktury a bylinek připravených podle starodávných receptů. Alice, unavená neměnnými povinnostmi matky tří dětí a manželky "na úrovni", přitom netuší, jaké výsledky neobvyklá léčba přinese. Jedno je ale jisté, v jejím životě se náhle začínají dít velmi podivné věci.

Osamělý muž beze jména putuje španělskou krajinou a u kávy se setkává s tajemnými lidmi a sbírá indicie. Jaké jsou jeho úmysly a co se píše na vzkazech z krabiček od zápalek? Jim Jarmusch se vrací, aby dokázal, že není tvůrcem jednoho stylu a opakujícího se tématu. Přes přítomnost řady stálých hereckých tváří (Bill Murray, Tilda Swintonová, a zejména Isaach De Bankolé) představuje tento snímek překvapivé dílo i v rámci pestré filmografie slavného tvůrce. Ten si ke spolupráci tentokrát přizval nejen vyhlášeného kameramana Christophera Doyla (Stvořeni pro lásku), ale i syrové japonské drone rockery Boris. „Jaké by to asi bylo, kdyby Jacques Rivette předělal mistrovské dílo Johna Boormana Point Blank? Anebo kdyby Marguerite Durasová předělala Samuraje Jeana-Pierra Melvilla?" přemýšlí režisér a dodává, že při natáčení snímku myslel na evropské kriminální filmy 70. a 80. let, mezi nimi díla Francesca Rosiho. (44th KVIFF)

New York City. Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku s úmyslem zabít Johna Lennona. Depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k osobě Johna Lennona a touhou ho zabít, aby se stal slavným. Příběh líčí Chapmanovo duševní zhroucení, ve kterém hrála roli jeho posedlost knihou J.D.Salingera Kdo chytá v žitě. Jeho démoni však zvítězí a přimějí ho zastřelit Lennona na schodech před vchodem do budovy, kde Lennon bydlel. Kniha Kdo chytá v žitě, kterou měl u sebe Lennonův vrah byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 atentát na Ronalda Reagana.(oficiální text distributora)

Britský kontraktor v Afghánistánu je informován o skutečnosti, že jeho dcera byla nalezena mrtvá v Los Angeles. Přes nesouhlas zaměstnavatele se vydává do Ameriky, aby identifikoval tělo své dcery. Po příjezdu však zjistí, že dívka na patologii není jeho dcera. Rozhodne se na vlastní pěst zjistit, co se stalo, a najít svou dceru.

Karolína chodí se Stevenem. Steven je fajn, ale když přijde řeč na jeho rodinu, začne být divný. I když Karolína čeká se Stevenem dítě, představení jeho rodičům se stále odkládá. Steven ví, co dělá. Karolína se však nedá odradit. K setkání musí dojít a všechno se začíná neuvěřitelně zamotávat.