Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně.
Spojené státy americké jako jedna z nejbohatších zemí světa nejsou bez ekonomických problémů, jak by se s odhlédnutím od nynější světové finanční krize mohlo zdát. Režisér dokumentu Patrick Creadon se zabývá fiskální politikou USA, tedy státními zásahy týkajícími se hospodářské prosperity. Sleduje růst zadlužení země, jeho příčiny a případná řešení. Film, který místo nic neříkajících čísel používá přehledné grafy a animace propojené vhodně s dalšími informacemi, jako je například osobnost a práce prezidenta, překvapivě odhaluje svět ekonomiky i vysoké politiky. Druhý pohled reprezentují ve filmu ankety s občany a občankami USA, kteří nemají o míře zadlužení či o postupech půjčování peněz do státní pokladny vůbec tušení.
Příběh československé ekonomické transformace 90. let, zejména pak proslulé metody kupónové privatizace, která byla jádrem i jakýmsi vývěsním štítem tohoto procesu.