Pinigų padirbinėtojas Solomonas Sorovičius gyvena buržuazinį gyvenimą: linksminasi, lošia kortomis, visada apsuptas moterų. Tačiau sėkmės dienos baigiasi - pakliuvęs su įkalčiais jis suimamas ir įkalinamas nacių koncentracijos stovykloje. Dėl savo talento ir įgūdžių jis perkeliamas į uždarą lagerį, kur, Hitlerio įsakymu, vykdys slaptą pinigų padirbinėjimo operaciją, siekiant finansuoti vokiečių karo išlaidas bei smukdyti D. Britanijos ir JAV ekonomikas padirbta valiuta.

Tarp genialumo ir beprotybės, jie rado draugystę, kurios neįmanoma apibrėžti jokiais žodžiais. Londonas, Anglija, 1872 metai. Oksfordo anglų kalbos žodyno kūrimas buvo vienas iš ambicingiausių projektų, kurių kada nors ėmėsi žmonija. Pradėjus rinkti apibrėžimus, darbą prižiūrintis komitetas, kuriam vadovavo profesorius James Murray, buvo maloniai nustebintas kai sužinojo, jog vienas žmogus, dr. W. C. Minor, pateikė daugiau nei dešimt tūkstančių žodžių analizę, tarimą, rašybą bei citavimą. Panorėję jį pagerbti, komiteto nariu buvo dar kartą šokiruoti sužinoję, kad dr. Minor, Amerikos pilietinio karo veteranas, buvo pamišėlių namuose laikomas nusikaltėlis.

Vaikystėje žydų berniuką Denį Balintą išvijo iš religinės mokyklos už laisvamaniškumą. Sulaukęs dvidešimt dvejų Denis tampa skustagalviu. Dabar jis neonacistų gaujos, paskelbusios karą žydams, lyderis. Nors Denio autoritetas gaujoje auga, širdyje jis – žydas, taip ir netapęs rabinu, dieną mušantis žydus, o naktį uoliai nagrinėjantis šventus žydų rankraščius.

1944 metai, vakarų frontas. Vokiečių būrys traukiasi ir apsistoja prieštankiniame bunkeryje, kuris įrengtas plačioje tankaus miško provėžoje. Kareiviai suvokia, kad turi nedaug šansų išgyventi. Tačiau tuo metu juos labiausiai baugina tai, kas yra bunkerio tuneliuose. Sunkiausia kova su priešu, kuris yra nematomas.