Film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak, w wyniku nietolerancji, popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary Griffith podstawą głębokiej wewnętrznej przemiany. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroya Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem. [filmaster.pl]

Rizwan Khan wychowuje się w Bombaju. Po śmierci matki wyjeżdża do USA, gdzie zatrzymuje się u brata w San Francisco. Bratowa, obserwując szwagra, odkrywa, że cierpi on na syndrom Aspergera. Rizwan poznaje Mandirę Rathod, która samotnie wychowuje syna, Sameera. Prosi ją o rękę. Po ślubie para przeprowadza się do Banville. Po ataku 11 września Sameer zostaje ranny podczas bójki na tle rasowym. Chłopak umiera. Mandira twierdzi, że syn umarł, bo nazywał się Khan. Rizwan rusza w podróż przez USA, by uświadomić obywatelom, że nie jest terrorystą.

Film jest historią kontrowersyjnego ewangelisty-skandalisty, Elmera Gantry (B. Lancaster), który działał w Ameryce w latach dwudziestych. Cwany, wygadany i nieco ordynarny Elmer handlował odkurzaczami gdzieś na środkowym Zachodzie, wciąż kalkulując, kombinując i marząc o swojej wielkiej szansie. Za wszelką cenę postanowił sobie być wielkim - wszystko jedno czy jako zbawiciel, czy łajdak, szarlatan, czy też święty...

Film o religijnym obozie letnim opowiadający historię dojrzewania z perspektywy kilkorga młodych ludzi, rozdartych między ideologią, niezależnością i wakacyjną miłością.

Rok 1905. Pewien mężczyzna samotnie podejmuje się misji uratowania swojej siostry z rąk przerażającej sekty zamieszkującej odizolowaną od świata wyspę.

Bohaterami filmu są małżonkowie, których jedyne dziecko prawdopodobnie zachorowało na białaczkę. Szczegółowe badania mają potwierdzić, czy rzeczywiście tak jest. Oczekiwanie na wyniki wywołuje w rodzicach silny stres. Postawieni w sytuacji krańcowej zaczynają desperacką rozmowę na tematy cierpienia i śmierci. Między małżonkami dochodzi do różnicy zdań. Olga oskarża Tomasza o brak wiary w Boga i cud. Tomasz nie dopuszcza zaś do siebie myśli, że jego "słaba wiara" może sprowadzić nieszczęście na syna.