Obawy Gromita, że Wallace staje się zbyt zależny od swoich wynalazków, okazują się uzasadnione, gdy Wallace wymyśla "inteligentnego" gnoma, który zdaje się rozwijać własny umysł. Kiedy wychodzi na jaw, że mściwa postać z przeszłości może być mózgiem tego wszystkiego, Gromit musi stawić czoła złowrogim siłom i ocalić swojego pana… inaczej Wallace może już nigdy nie być w stanie nic wymyślić!
Popularne Filmy
Film „Six Triple Eight” opowiada inspirującą prawdziwą historię niesamowitych i odważnych kobiet z jedynego batalionu z czasów drugiej wojny światowej, który składał się wyłącznie z czarnoskórych kobiet. Było ich 855 i choć w momencie wcielenia do wojska nie miały pojęcia, czym będą się zajmować, szybko otrzymały życiową misję — posortować niedoręczone listy z trzech lat. Była to iście herkulesowa praca, lecz zdołały ją wykonać — i to o połowę szybciej, niż wstępnie zakładano. Pomimo dyskryminacji, w obcym, zniszczonym wojną kraju udało im się przebrnąć przez 17 milionów listów, pomagając amerykańskim żołnierzom odnowić kontakt z rodzinami i bliskimi w kraju. Na co dzień przyświecało im motto: „gdy nie ma poczty, morale spada”. Kobiety z 6888. batalionu nie tylko dostarczały listy, lecz również niosły nadzieję.
Podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku amerykańska ekipa komentatorska musiała zrelacjonować kryzys związany z zakładnikami, w który zaangażowani byli izraelscy sportowcy.
Carole, burmistrzyni małego miasteczka, pomaga mieszkańcom miasteczka w organizacji uroczystości. Ale jej oddany mąż Alain planuje wigilijne świętowanie w domu.
12-letnia Bailey mieszka ze swoim samotnym ojcem Bugiem i bratem Hunterem w squacie w North Kent. Bug nie ma zbyt wiele czasu dla swoich dzieci, a Bailey, która zbliża się do okresu dojrzewania, szuka uwagi i przygód gdzie indziej.
Podróż Prabhy (Kani Kusruti), pielęgniarki z Bombaju, która wplątała się w zaaranżowane małżeństwo z mężczyzną, który wyjechał za granicę. Anu (Divya Prabha), jej młoda współlokatorka, szuka miejsca, w którym będzie mogła w końcu kochać się ze swoim chłopakiem. Obie kobiety jadą do nadmorskiego miasteczka. Tam mistyczny las deszczowy stanie się miejscem, w którym spełnią się ich marzenia i pragnienia.
Licealistka Tonsuko widzi świat inaczej niż wszyscy – jest w stanie widzieć kolory, którymi emanują inni ludzie. Jej koleżanka Kimi jaśnieje najpiękniejszym kolorem, jaki kiedykolwiek widziała. Właśnie rzuciła katolicką szkołę z internatem, do której chodzą z Tonsuko, lecz boi się powiedzieć o tym swojej babci. Rui to introwertyk, którego mama bardzo chce, żeby studiował medycynę, tak jak cała jego rodzina. Ta trójka wyjątkowych outsiderów spotka się pewnego dnia w antykwariacie. Tonsuko zaproponuje tej dwójce stworzenie zespołu muzycznego, chociaż sama nie potrafi grać na żadnym instrumencie. Muzyka pozwoli bohaterom się otworzyć i stanie się dla nich bezpieczną przestrzenią do wzajemnych zwierzeń.
Jedenastoletnią Karin ojciec zostawią pod opieką dziadka, a sam znika, żeby załatwić „ważne sprawy”. W świątyni, którą opiekuje się dziadek, Karin poznaje Anzu, mówiącego kota wielkości człowieka. A kot, jak to kot, chodzi swoimi ścieżkami, jest leniwy i złośliwy (o puszczaniu bąków w najmniej odpowiednim momencie chciałoby się nie wspomnieć). Mimo to jeździ na skuterze, dużo rozmawia przez komórkę i świadczy usługi jako masażysta. Z tęsknoty za ojcem, a przede wszystkim nieżyjącą matką, Karin wyrusza w podróż do Tokio, a towarzyszący jej Anzu niekoniecznie będzie pomagał.
Ann znalazła się na życiowym zakręcie. Mieszka w Nowym Jorku, ale nie jest specjalnie zainteresowana wykonywaną na co dzień pracą, męczy ją związkowa rutyna, a do tego nie może znaleźć wspólnego języka z próbującymi kontrolować jej życie rodzicami. Droga ku odkryciu siebie i przejęciu odpowiedzialności za swoje życie nie będzie należała do łatwych. Zmagania Ann wypełniają zarówno absurdy dnia codziennego, jak i elementy… BDSM.
Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem. Rozgrywające się wokół wydarzenia zmuszą ich wszystkich do postawienia sobie na nowo pytania — czym jest człowieczeństwo?
Włochy, lata 30. XX wieku. Osiemnastoletnia Ginia (Yile Yara Vianello) przenosi się ze wsi do dużego miasta. Gotowa jest przeżyć nowe przygody. Wkrótce wkracza w fascynujący świat artystów i poznaje pewnego intrygującego malarza. Rozpoczyna z nim romans. Ponętna modelka Amelia (Deva Cassel) przyprowadza Ginię do dzielnicy bohemy. Osiemnastolatka przeżywa najbardziej zmysłowe lato w swoim dotychczasowym życiu.
Młody król Anglii Henryk V (Kenneth Branagh), w młodości beztroski i apolityczny, za cichą namową duchownych zaczyna domagać się wątpliwych praw do korony i królestwa francuskiego. Doprowadza tym samym do rozpoczęcia okrutnej i ciężkiej wojny z Francją, w trakcie której król musi się zmagać z topniejącym morale swych oddziałów i własnymi wątpliwościami. Kulminacja następuje w czasie krwawej bitwy pod Agincourt, gdzie Anglia, mimo braku przewagi liczebnej, wygrywa bitwę. Za pokój król Francji (Paul Scofield) zobowiązuje się wydać swoją córkę za Henryka V.
Niemcy, II wojna światowa. Kitty prowadzi burdel dla nazistowskich notabli. Jednak jej salon to nie tylko przybytek rozkoszy, pełni on też dodatkową funkcję. Każdy pokój wyposażony został w urządzenia podsłuchowe, dzięki którym SS ma możliwość inwigilacji oficerów Wermahtu i innych prominentnych figur z kręgu władz państwowych. Dodatkowo w salonie przeprowadzane są seksualne eksperymenty, zmierzające do wykreowania rasy nadludzi. [filmweb.pl]