Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania...

Pierwsza część uwielbianej na całym świecie komediowej serii opartej na prozie Giovanniego Guareschiego. W roli porywczego, ale budzącego wielką sympatię, prowincjonalnego proboszcza Don Camilla wystąpił Fernandel – ikona francuskiego kina i komedii. W sielskiej krainie nad Padem, której ziemia jest twarda, a życie ciężkie, proboszcz Don Camillo i sympatyzujący z socjalizmem wójt Peppone toczą odwieczną walkę o pozycję w lokalnej społeczności. Nawet jeśli w głębi serca naprawdę się lubią i podziwiają, poglądy stale ich dzielą , nie dając chwili na wytchnienie. Gdy burmistrz wpada na pomysł wzniesienia „Domu ludu”, proboszcz opracowuje plany „Miasta ogrodów” do ubogich. Podziały obecne są między bogatymi i biednymi, katolikami i ateistami, a nawet między kochankami. Jedno jednak jest pewne: jeśli ludzie będą tak wytrwali jak ich kraj, w głębi serca zawsze pozostaną dobrzy.

Związek Rebeki przechodzi poważny kryzys, w dodatku dręczą ją koszmary z dzieciństwa. Dziewczyna nieczęsto bowiem doświadczała matczynej miłości i opieki. Po piętnastu latach ich losy ponownie się krzyżują. Okazuje się, że mąż Rebeki to dawny kochanek Becky. Do pojednania matki i córki dochodzi w przewrotny sposób - obie są zamieszane w zbrodnię. Sędzia Dominguez będzie miał twardy orzech do zgryzienia, bowiem zeznania obu kobiet wzajemnie się wykluczają.

Ecaterina, nauczycielka religii w liceum i żona miejscowego księdza, zadaje się z Iuliu, 16-letnim uczniem z burzliwą przeszłością. Kobieta próbuje utrzymać go na wodzy, ale w tym procesie sama traci własne poczucie kontroli.

To historia pewnego przedsiębiorcy, który zakochuje się w aktorce, która przyjaźni się z kelnerką, która zakochuje się z ochroniarzu, który pracuje z kierowcą, który wozi dekoratorkę wnętrz, która jest żoną owego przedsiębiorcy... Lista powiązań między tymi postaciami jest dużo dłuższa i skomplikowana. Przy czym każda z osób pochodzi z zupełnie innego świata i, zdawałoby się, zupełnie do siebie nie pasują. Przedsiębiorca jest, powiedzmy sobie szczerze, burakiem, wraz z rozwojem akcji odkrywającym nieznane sobie dotąd światy. Zagrożona bezrobociem aktorka na równi przeżywa swe artystyczne wzloty i upadki, co 40. rok życia i rozpaczliwą tęsknotę za macierzyństwem. Kelnerka "romansuje jak facet" i handluje na lewo marihuaną. Ochroniarz jest byłym policjantem, służbistą i legalistą. Kierowca jest łagodnym idiotą. Dekoratorka wnętrz pozbawioną gustu i znacznie mniej łagodną idiotką.

Tomei gra Faith Corvatch, która już w dzieciństwie dzięki grze słownej poznała nazwisko swego przyszłego męża. Jako nastolatka spytała cygankę z wesołego miasteczka, jak brzmi nazwisko mężczyzny, którego poślubi, a ta udzieliła jej identycznej odpowiedzi: Damon Bradley. Tajemniczy Damon nigdy się jednak nie zmaterializował i dorosła Faith postanowiła poślubić statecznego lekarza specjalizującego się w chorobach stóp. Traf chce, że na 10 dni przed ślubem narzeczony Faith odbiera wiadomość od kolegi z liceum, który przedstawia się jako... Damon Bradley. Nie namyślając się wiele Faith zabiera swą najlepszą przyjaciółkę (Bonnie Hunt) i jedzie do Włoch, by szukać Damona.

Sy Parish to niepozorny, zamknięty w sobie pracownik punktu fotograficznego w supermarkecie. Z jego usług od lat korzysta piękna Nina Yorkin (Connie Nielsen), powierzając mu do wywołania rodzinne zdjęcia. Dzięki nim Sy wie na jej temat niemal wszystko, idealizuje Yorkinów, uważając ich za małżeństwo doskonałe. Gdy wyobrażony obraz rodzinnego szczęścia legnie w gruzach, Sy nie waha się wkroczyć do akcji, by naprawić cudze błędy...

Kiedy Gabriel i Emilie spotykają się przypadkowo, proponuje jej podwiezienie i spędzają wieczór rozmawiając, śmiejąc się i świetnie się dogadując. Pod koniec nocy Emilie odrzuca propozycję Gabriela „pocałunku bez konsekwencji”. Emilie ostrzega go, że pocałunek może mieć nieoczekiwane konsekwencje, i opowiada mu historię, rozwijającą się w retrospekcjach, o niemożności zaspokojenia swoich pragnień bez wpływu na czyjeś życie.

Remake "Alfiego", słynnego filmu z 1966 r. z Michaelem Cainem w roli głównej, przedstawia perypetie tytułowego bohatera, wiecznego kobieciarza. Jego liczne romanse doprowadzają w końcu do serii nieprzewidzianych wydarzeń... i poważnych kłopotów. Alfie będzie zmuszony wielokrotnie ratować się z opałów, do których doprowadziło go jego dotychczasowe beztroskie życie.

Młodego profesora uniwersyteckiego z nie do końca wyjaśnionych przyczyn opuszcza żona. Mężczyzna, nie znajdując powodów odejścia pełnej temperamentu małżonki, zaczyna analizować małżeństwo z Silvią, a także własne postępowanie. Okazuje się, w jego życiu dominują pełne konfliktów i skrywanej rywalizacji stosunki z ojcem, ukrywany w tajemnicy przed żoną romans ze służącą i zarazem pielęgniarką ojca, dwuznaczna znajomość z jedną ze studentek, czarnoskórą Pascasie... Film, oparty na motywach powieści Alberto Moravii, stał się głośny już na długo przed premierą. W swoim odważnym obrazie Tinto Brass usiłuje przekonać widzów, że erotyka ma na ekranie takie samo prawo istnienia jak wszystkie inne aspekty ludzkiego życia.