Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.

Pod koniec szalonych lat dwudziestych, w czasach prohibicji, początku ery swingu i kulminacji wojen gangsterskich dwaj bezrobotni muzycy, Jerry i Joe, są przypadkowo świadkami porachunków kryminalnych w dniu świętego Walentego. Wiedzą za dużo, więc nie pozostaje im nic innego, jak zwiać najdalej, jak to możliwe. Jedynym ratunkiem okazuje się ucieczka z Chicago na Florydę i to w kobiecym przebraniu. Teraz już jako Daphne i Josephine na chwilę przed odjazdem pociągu trafiają do żeńskiego zespołu jazzowego, udającego się na koncerty do Miami.

Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? „Rzymskie wakacje" Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina. Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

Znerwicowany, gadatliwy intelektualista Isaac rozwiódł się właśnie z żoną, Jill. Jego frustrację powiększa fakt, że była małżonka rzuciła go dla kobiety. Na domiar złego Jill pisze autobiografię, w której ze szczegółami opowiada o nieudanym małżeństwie. Isaac stara się podtrzymywać romans z 17-letnią Tracy, ale ich związek nie ma przyszłości. Mężczyzna uświadamia sobie ten fakt, gdy spotyka kobietę znacznie bliższą mu wiekiem i poziomem intelektualnym.

Miki i Minnie wraz z Horacym i Klarabellą wyruszają w podróż. W pewnym momencie główni bohaterowie zostają rozdzieleni. Miki musi odnaleźć ukochaną.

Ed Wood, reżyser, scenarzysta, producent i aktor, zyskał przez wszystkich krytyków USA dwuznaczną sławę najgorszego reżysera wszechczasów serią tandetnych horrorów i filmów science fiction zrealizowanych przede wszystkim w latach pięćdziesiątych. Były to na wpół amatorskie produkcje, zrealizowane za przysłowiowe psie pieniądze, z koszmarnymi dialogami, byle jakim aktorstwem i niezliczonymi błędami inscenizacyjnymi. Ed Wood jednak wcale nie był przegranym nieudacznikiem. Wręcz przeciwnie, jego nieprawdopodobny optymizm, witalność i inwencja pozwalały mu przez długie lata robić to, co chciał robić i pracować tak, jak to sobie wymarzył.

Alice Sycamore zaprasza na wspólną rodzinną kolację swojego narzeczonego Tony'ego Kirby wraz z jego rodzicami. Kirby to ludzie zamożni, poważani, o staroświeckich poglądach, natomiast Sycamore'owie to prawdziwie unikatowy zbiór dziwaków. Gdy obie familie spotykają się, dochodzi do zabawnej kolizji dwóch odmiennych stylów życia, filozofii i poglądów. Ta adaptacja nagrodzonej Pulitzerem sztuki George'a S. Kaufmana i Mossa Harta otrzymała dwie statuetki Oskara - w kategorii najlepszego filmu oraz za reżyserię dla Franka Capry.

Groucho (Groucho Marx), Harpo (Harpo Marx), Chico (Chico Marx) i Zeppo (Zeppo Marx) podróżują na gapę statkiem do Ameryki. Pomimo poszukiwań przez załogę, nie udaję się schwytać intruzów, którzy wykorzystując swój spryt schodzą na ląd. Podczas rejsu Zeppo zakochuje się w Mary (Ruth Hall), córce potężnego biznesmena Joe Heltona (Rockliffe Fellowes). Antagonistą milionera jest gangster Briggs (Harry Woods), który zamierza porwać Mary dla okupu. Do akcji wkraczają bracia Marx

Film oparty na motywach opowiadania Agathy Christie "Mrs McGinty's Dead". Zasiadająca w ławie przysięgłych panna Marple jest całkowicie przekonana o niewinności oskarżonego. Ponieważ żaden z sędziów przysięgłych nie podziela jej zdania bohaterka postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo...

Profesor Quincy Adams Wagstaff (Groucho) zostaje rektorem nieco dziwacznej uczelni "Huxley College". Postanawia wzmocnić uczelnianą drużynę futbolową, angażując doświadczonych zawodników. Wszystko oczywiście po to, aby pobić konkurentów z "Darwin School". Nowi "zawodowcy" - Baravelli and Pinky (Harpo i Chico) okazują się kompletnymi amatorami. W tym czasie konkurenci z Darwin School pozyskują prawdziwych zawodowców. Wagstaff postanawia ich uprowadzić, a to "trywialne" zadanie zleca swoim dwóm orłom. Czy całe to zamieszanie będzie miało jakiś wpływ na przebieg meczu finałowego?