Frances ma 27 lat i mieszka w Nowym Jorku. Każdy nowy dzień, to dla niej nowy pomysł na przyszłość. Nie brakuje jej optymizmu, ale życie lubi brutalnie weryfikować jej plany i marzenia... Nieustannie goni za szczęściem, choć sama nie umiałaby go w odpowiedni sposób nazwać, czy zmaterializować. Rozstanie z bliską przyjaciółką, niemożność spełniania życiowej pasji i pierwsze, tak bardzo nieidealne zauroczenie. Czy na końcu długiej i niełatwej drogi czeka spełnienie?
22-letni Andrew, który właśnie skończył studia i utknął w domu w New Jersey bez konkretnych planów, zaczyna pracować jako prowadzący imprezy bar micwa, gdzie nawiązuje wyjątkową przyjaźń z młodą mamą i jej nastoletnią córką.
Bohaterką filmu jest Maddie, kobieta która aktualnie ma finansowe problemy i może stracić rodzinny dom. Tak więc, gdy znajduje intrygującą, ale dobrze płatną ofertę pracy decyduje się zaryzykować. Zamożne małżeństwo chce, aby Maddie umówiła się z ich nieśmiałym i zamkniętym w sobie 19-letnim synem Percym. Mają nadzieję, że dzięki niej chłopak wyjdzie ze swojej skorupy i zanim pójdzie na studia zacznie cieszyć się życiem. W trakcie swojego zadania Maddie odkrywa coś zaskakującego.
Ben mieszka w Berkeley w Kalifornii, gdzie pracuje w podupadającym kinie studyjnym. Pewnego dnia jego dziewczyna Miko postanawia wyjechać na staż do odległego Nowego Jorku. Co w tej sytuacji zrobi Ben? Komedia obyczajowa pokazywana na festiwalu w Sundance. „Mankamenty” powstały w oparciu o komiks Adriana Tomine, którego twórczość posłużyła także za podstawę dla filmu „Paryż, 13. dzielnicy” Jacquesa Audiarda.
Film opowiada o młodym chłopaku, który nawiązuje romans z atrakcyjną kobietą. Szybko okazuje się jednak, że jest ona zamężna i chce w ten sposób odegrać się na swoim mężu. Chłopak planuje szantażować kobietę, ale jego plan obraca się przeciwko niemu, gdy zaprzyjaźnia się z mężem.
Ann znalazła się na życiowym zakręcie. Mieszka w Nowym Jorku, ale nie jest specjalnie zainteresowana wykonywaną na co dzień pracą, męczy ją związkowa rutyna, a do tego nie może znaleźć wspólnego języka z próbującymi kontrolować jej życie rodzicami. Droga ku odkryciu siebie i przejęciu odpowiedzialności za swoje życie nie będzie należała do łatwych. Zmagania Ann wypełniają zarówno absurdy dnia codziennego, jak i elementy… BDSM.
Gaston Lagaffe zaczyna staż w firmie Peticoin, której motto brzmi: „uczynić nieużyteczne użytecznym”. Chcąc zaimponować kolegom, codziennie wymyśla przeróżne wynalazki, które – jego zdaniem – mają ułatwiać pracę, ale w praktyce przynoszą więcej szkody niż pożytku. Pasmo wywołanych przez Gastona katastrof, jego sposób bycia oraz fakt, że do pracy przychodzi w towarzystwie kota, złotej rybki i… oswojonej mewy, sprawiają, że jego szef, pan Prunelle, szybko zaczyna mieć dość nowego pracownika. Kiedy sytuacja staje się napięta, a kariera zawodowa Lagaffe’a wisi na włosku, dzieje się coś nieprzewidzianego. Okazuje się, że to właśnie Gaston może być jedyną osobą, która będzie w stanie powstrzymać bezdusznego biznesmena Aimé De Mesmaekera przed przejęciem Peticoin.