Rok 1977. Przed trzema laty Richard Nixon pod presją opinii publicznej podał się do dymisji z urzędu prezydenta USA z powodu nielegalnego zakładania podsłuchów w siedzibie komitetu wyborczego Partii Demokratycznej. Jego doradca, Irving "Swifty" Lazar, namawia go do udzielenia wywiadu telewizyjnego. Informuje, że brytyjski twórca talk-shows David Frost przedstawił ofertę wartą 600 tys. dolarów. Nixon zgadza się na cykl rozmów. Ma nadzieję, że przechytrzy dziennikarza i usprawiedliwi przewinienia, ponownie zdobywając serca Amerykanów.
Wielokrotnie nagradzany reżyser Alberto Rodríguez powraca, aby pokazać hiszpański system penitencjarny tuż po zakończeniu dyktatury w 1977 roku. Był to burzliwy moment w historii, kiedy los więźniów politycznych został niejako zapomniany. Napisany przez Rodrígueza i jego stałego współpracownika, Rafaela Cobosa, obraz przywołuje niespokojnego ducha tamtych czasów. W głównych rolach występują Javier Gutiérrez oraz Miguel Herrán.
Zasiadający przed komputerem Thomas dostaje niespodziewany telefon. Wiadomość, którą otrzymuje od swojej dziewczyny Francine sprawia, że chłopak powraca myślami do momentu, gdy oboje się poznali. Jego umysł zalewają obrazy z przeszłości. Retrospekcje najbardziej intymnych chwil spędzonych razem oraz maleńkich błędów, które mogą doprowadzić do zakończenia ich związku. „Prawda” jest częścią projektu zatytułowanego „Paris, je t'aime”.
Dojrzewanie to prawdopodobnie najtrudniejszy czas w życiu każdego człowieka. Boleśnie doświadcza go nadwrażliwa autorka komiksowego pamiętnika, piętnastolatka Minnie, za wszelką cenę pragnąca udowodnić samej sobie swoją atrakcyjność, co do której ma wątpliwości. Choć nie może narzekać na brak zainteresowania rówieśników, wdaje się w romans ze starszym mężczyzną. Chłopakiem swojej matki, co naturalnie powoduje szereg poważnych komplikacji.
Jest rok 2018. Nie ma wojen. Nie ma przestępstw. Jest tylko... Gra. Światem rządzi bezwzględna korporacja. A jedyną rozrywką dla sfrustrowanych mas jest okrutny i barbarzyński sport. Widzowie zgromadzeni przed telewizorami oglądają tzw. Rollerball - brutalną mutację footballu, motocrossu i hokeja.Jonathan E. James Caan Misery jest najlepszym zawodnikiem. Diaboliczny przywódca korporacji John Hauseman nie cofnie się przed niczym, posuwając się nawet do porwania ukochanej Jamesa Maud Adams Ośmiorniczka, by sobie podporządkować championa. Dusza Jamesa jednak nie jest na sprzedaż.Surrealistyczna sceneria, nieprzerwana akcja i ciągłe napięcie sprawiają, że Rollerball przykuwa uwagę widzów od początku do samego końca, nie pozwalając nawet na chwilę wytchnienia
Robert Neville, lekarz, jest jedyną osobą ocalałą po wybuchu wojny biologicznej. Zaraza wywołana poprzez wojnę wyniszczyła wszystko, ocalało jedynie tylko kilka setek zdeformowanych w wyniku zarazy ludzi, którzy nazwali się "Rodziną". Zaraza wywołała w nich wrażliwość na światło, jak również mordercze skłonności. "Rodzina" jest przekonana, że to właśnie nauka i technika wywołała wojnę, a Neville, jako ostatni symbol nauki, musi umrzeć.
Akcja filmu toczy się w posępnym świecie po zagładzie nuklearnej. Moses zarabia na życie zbieraniem złomu. Pewnego dnia znajduje zardzewiałego robota i ofiarowuje go w prezencie swej dziewczynie, która wykorzystuje jego elementy do stworzenia rzeźby. Oboje nie zdają sobie sprawy z tego, że jest on prototypową maszyną skonstruowaną specjalnie do zabijania ludzi. W nocy robot usuwa usterki swego systemu i przystępuje do realizacji zadania.