"Wszystko o mojej matce" Pedro Almodóvar'a opowiada historię kobiety, która musi zmierzyć się z własną przeszłością i stara się odnaleźć ojca swojego syna. Ten hołd oddany matce skusił do kin dwa miliony Hiszpanów.

Po śmierci swojego dziadka specjalista od funduszy powierniczych, Jason Stevens, spodziewa się sporego spadku. Zamiast tego dziadek przygotował dla niego krótki kurs przygotowawczy do życia zawarty w 12 zadaniach, które sam nazwał "podarunkami". Starszy pan wystawia swojego wnuka na wyszukane próby, nakłania do podrózy w głąb siebie i poszukania odpowiedzi na pytanie co tak naprawdę liczy się w życiu najbardziej - pieniądze czy szczęście.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów roku poruszający temat eutanazji. Film jest opowieścią o życiu Ramona Sampedro (Javier Bardem), człowieka który przez prawie 30 lat swojego życia toczył walkę o... śmierć, która w jego rozumieniu była ucieczką od cierpień. Po ciężkim wypadku został sparaliżowany. Mimo, ze otoczony był miłością rodziny i przyjaciół od tamtej pory cały czas starał się o skrócenie cierpień. W końcu, rozgoryczony postawą sądu, postanawia popełnić samobójstwo.

Współczesny Madryt. Raimunda jest młodą, ciężko pracującą i bardzo atrakcyjną matką. Ma bezrobotnego męża i dorastającą córkę. Finanse rodziny są w kiepskim stanie, więc Raimunda pracuje na kilka etatów. Jej siostra, Sole, jest odrobinę starsza. Skromna i lękliwa, próbuje zarabiać na życie, prowadząc zakład fryzjerski, który nie ma licencji. Jej mąż uciekł z jedną z jej klientek. Od tego czasu żyje sama. Rodzice Raimundy i Soli zginęły w pożarze. Ich matka powraca jednak, by naprawić to, czego nie zdążyła za życia. Jej duch wkrótce przynosi pocieszenie Raimundzie i Soli, oraz wnuczce Pauli.

Wieloletni związek Ivana (Fernando Guillen) i Pepy (Carmen Maura) nagle się kończy. Porzucona i samotna kobieta postanawia więc zmienić swoje życie, by oddalić od siebie złe wspomnienia. Kiedy nic z tego nie wychodzi, wpada na dość przerażający pomysł i przygotowuje sobie koktajl z soku pomidorowego oraz... tabletek nasennych. Oto Almodovar w szczytowej formie, opowiadający o problemach kobiet w konwencji opery mydlanej. Wzruszające i zabawne kino, które zdobyło nominacje do Oscara, nagrody BAFTA i Złotego Globu za najlepszy film nieanglojęzyczny. Na dokładkę młodziutki Antonio Banderas.

Jonathan, prosty i spokojny ramiarz mieszkający wraz z żoną i dzieckiem w Hamburgu dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Przekonany, że wkrótce umrze, stara się w jakiś sposób zabezpieczyć materialnie swoją rodzinę. Niespodziewanie otrzymuje od znajomego Amerykanina, fałszerza obrazów, szokującą propozycję. Ma dokonać zabójstwa na zlecenie... Film-zagadka, zawierający elementy klasycznego amerykańskiego thrillera, a jednocześnie krytykę nadmiernej amerykanizacji Europy.

Rudy Baylor, świeżo upieczony prawnik, staje oko w oko z potężnym towarzystwem ubezpieczeniowym Great Benefit, które nie chce pokryć kosztów leczenia chłopca chorego na białaczkę. Kiedy jednak sprawa trafia do sądu, towarzystwo proponuje wartą 75 tys. dolarów ugodę. Intuicja Rudyego podpowiada mu jednak, aby się na to nie godzić, gdyż właśnie wpadł na trop wielkiej afery. Rozpoczyna się trudny i zawiły proces sądowy, w którym bohater musi stawić czoła rzeszy prawników wynajętej przez towarzystwo.

Samotny punkt na środku morza, o który codziennie rozbijają się tysiące fal. Platforma wiertnicza, na której, do chwili tragicznego wypadku, pracują tylko mężczyźni. Tajemnicza kobieta z przeszłością (Sarah Polley) trafi tutaj, aby zaopiekować się ociemniałym robotnikiem (Tim Robbins). Pielęgniarkę i pacjenta połączy uczucie, które odsłoni niejeden sekret. Josef i Hanna poznają wspólnie smak prawdy i kłamstwa, radości i cierpienia.

Przed siedemnastu laty dwie siostry, Lee (Meryl Streep) i Bessie (Diane Keaton) rozstały się podążając własnymi ścieżkami. Lee próbowała ułożyć sobie życie z dala od domu, Bessie została by opiekować się sparaliżowanym ojcem. Teraz, po blisko dwóch dekadach kobiety zobaczą się ponownie. Wszystko na skutek tragicznej informacji o stanie zdrowia Bessie. Jedyną nadzieją dla kobiety jest przeszczep szpiku.

Rok 1931. Młody hiszpański żołnierz Fernando (Jorge Sanz), dezerteruje z armii i chroni się na farmie Manola (Fernando Fernán Gómez), ojca czterech pięknych córek: Rocío (Maribel Verdú), Violety (Ariadna Gil), Clary (Miriam Díaz Aroca) i Luz (Penélope Cruz). Kiedy córki odwiedzają ojca ulegają urokowi młodego Fernando. On sam oczarowany jest każdą z nich. Problemy zaczynają się wtedy, gdy musi podjąć decyzję, którą z nich obdarzyć uczuciem.

Chris i Annie przyjaźnią się od lat, pomimo odmiennych charakterów i temperamentów. Obie mieszkają w małej osadzie w Yorkshire. Po śmierci męża Annie na białaczkę, Chris występuje z inicjatywą by miejscowe koło Women's Institute przygotowało kalendarz na rok 2000. Z pozyskanych funduszy proponuje wesprzeć miejscowy szpital. Pomysł nie jest nowy, ale Chris chce go radykalnie unowocześnić: gospodynie mają wystąpić całkiem nago. Wieść o tym niezwykłym wydarzeniu podchwytują lokalne, a potem londyńskie, w końcu i amerykańskie media. W rezultacie kobiety wyruszają na hollywoodzkie promocyjne tournée, występują w telewizyjnych programach, bardzo interesuje się nimi prasa. Jednak to niespodziewane wejście w świat rozgłosu i blichtru ma także uboczne, niebezpieczne skutki. Przyjaźń Chris i Annie staje przed ciężką próbą.

Boston, lata 80. Wzięty adwokat zostaje zaproszony do małego miasta, w którym dzieci chorują i umierają na białaczkę. Miejscowa ludność podejrzewa, że winę ponosi przedsiębiorstwo produkujące odczynniki chemiczne. Adwokat zgadza się poprowadzić sprawę.

Syn policjanta Franka Connera (Andy Garcia) choruje na białaczkę. Chłopiec potrzebuje nowego szpiku kostnego. Zdesperowany Frank odnajduje idealnego kandydata - psychopatycznego mordercę Petera McCabe'a (Michael Keaton), który zgadza się na zabieg. W czasie trwania operacji, przestępcy udaje się zbiec z sali operacyjnej. Conner ma niewiele czasu, by schwytać McCabe'a i tym samym uratować syna.