Melvin hóbortos alak, csak az irodalomnak él. Kétségtelenül ő a világ legkiállhatatlanabb alakja, akinek beteges mániáitól mindenki falra mászik. Talán örökre meg is maradna mogorva magányában, ha szomszédját, a festőművészt ki nem rabolnák és felismerhetetlenné nem vernék. De Simon kórházba kerül és bájos kiskutyája egyedül marad. Melvin viseli gondját a kutyusnak, aki nagyon jól érzi magát új otthonában. Ezzel lőttek a nyugalomnak. Az embergyűlölő Melvin steril kis világát másfelől is veszély fenyegeti, Carol, a bájos pincérnő személyében. Három különös sors szálai futnak össze egy röpke hétvégére, hogy megtapasztalják a mindennapi valós és álgondok mögött az élet napos oldalát. Melvin kétségbeesetten igyekszik fenntartani jól bevált elviselhetetlenségét, de ez egyre kevésbé sikerül neki.

A 14 éves különc Balli a drogfüggő édesanyjával él egy romos házban. A tinédzser három hozzá hasonlóan különc sráccal barátkozik össze. A fiú életében először érzi azt, hogy tud kapcsolódni másokhoz, főleg a bandavezér fiúhoz, Addihoz. Addi a saját démonaival küzd és látomásai vannak. Az egyik látomása arra utal, hogy Balli brutális mostohaapját már nem lehet tovább tűrni, ezért a fiúk úgy döntenek, hogy itt az idő a cselekvésre, és bosszúállásra. A fiúk magukra hagyva felfedezik az agressziót és az erőszakot, de tanulnak a hűségről és a szeretetről is.

Felicia, Mici és Bernadette, az extravagáns produkcióikról ismert nőimitátor előadóművészek, a "pucckirálynők", meghívást kapnak egy négyhetes turnéra, Ausztrália vörös sivatagának kellős közepébe. Priscilla névre keresztelt lerobbant buszukat egy nap levendulaszínűre festik, majd nekivágnak a sivatagnak. Rádiójukból bömböl a zene, a busz zsúfolva női ruhák, tűsarkú cipők és "alkalmilag" bérelt melltartók tarkabarka gyűjteményével. Az út során majdnem mindenkivel összebalhéznak, valószínűtlen helyeken beöltöznek és előadást tartanak: Felicia és Mici női ruhát viselő imitátorként, Bernadette pedig transzszexuálisként mindenhol nagyot alakít.

A William S. Burroughs híres regénye alapján készült film klasszikus horrortörténet, mely műfaja minden szükséges elemét felvonultatja. A dolog pikantériája, hogy a cselekmény sok olyan elemet tartalmaz, amely visszacseng a regény szerzőjének életéből. A történet 1953-ban játszódik. Egy New Yorkban élő sikertelen író arra kényszerül, hogy pornográf regényekkel próbáljon meg pénzhez jutni, miközben tisztes kenyérkereső foglalkozása a rovarirtás. Felesége nemcsak őrült és kábítószerfüggő, de sajnos egy idő után a férje által használt rovarölőpor rabja lesz. Az érzelemmentes, élő halott férj és az eszelős asszony egy este partit adnak. A Tell Vilmostól ellesett attrakció azonban rosszul sül el.

A Disco Boy főszereplője Alekszej Rogovszkij, aki nehéz útra indul Európán keresztül, és eljut Párizsba, hogy jelentkezzen a francia idegenlégióba, egy rendkívül szelektív katonai alakulatba, amely lehetővé teszi, hogy minden külföldi, akár okmányok nélkül is, francia útlevelet kapjon. A Niger-deltában Jomo (Morr Ndiaye) a faluja fennmaradását fenyegető olajcégek ellen harcol. Nővére, Udoka (Laëtitia Ky) eközben arról álmodik, hogy megszökik, tudván, hogy itt már minden elveszett. A határokon, életen és halálon túl sorsuk összefonódik.

Az AIDS felfedezésének története. A film a kezdetektől követi nyomon az eseményeket, mikor San Franciscóban sorra haltak meg a homoszexuális betegek valamilyen ismeretlen vírustól, és elvezet egészen a HIV vírus azonosításáig. A betegség terjedése talán mérsékelhető lett volna, ha a politikusok nem vonakodnak annyira beszélni róla..

Griffith és Pete csoporttársak. Miután Pete kiköltözik az egyetemi szállásról, kapcsolatuk megváltozik, átlépik azt a bizonyos határt, mely után igen szorossá válik a viszonyuk, azonban Griff nem vállalja fel kapcsolatukat a világ előtt, s ez nagyon fáj Pete-nek. Egyik este vitát követően különválnak egymástól, Pete-t megtámadják az utcán és brutálisan megverik, kómába esik, és életveszélyes állapotba kórházba kerül. Griffith-ben minden megváltozik...