Młody prostoduszny senator Jefferson Smith (James Stewart) ujawnia, dzięki pomocy swej sekretarki Saunders (Jean Arthur), korupcję wśród polityków i staje się bojownikiem w walce z możnymi tego świata. Jego triumf nad szefem partii, gubernatorem i senatorem osiąga szczyt w 23-godzinnym wystąpieniu w senacie, w którym piętnuje machinacje. Frank Capra w filmie "Pan Smith jedzie do Waszyngtonu" powraca do swego podstawowego wątku zwycięstwa dobra nad złem i triumfu prowincji nad stolicą

Ugo Conti (Andrea Arcangeli), charyzmatyczny włoski arystokrata i influencer, przybywa do Meksyku, gdzie uwodzi meksykańską elitę. Kiedy ponownie spotyka Fridę Becker (Esmeralda Pimentel), miłość swojej przeszłości, znajdzie się w centrum walki o władzę polityczną.

Kolejny dokument Michaela Moore'a opowie tym razem o kontrowersyjnym systemie opieki zdrowotnej w USA i wpływie medycznego establishmentu na sytuację panującą w amerykańskiej służbie zdrowia. Zdaniem Moore'a pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe często decydują się nie ponosić kosztów leczenia. Chce przekonać się ile żyć ludzkich może uratować dzięki temu filmowi.

Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.

Rene Boirond (Philippe Noiret) nie jest podręcznikowym policjantem. Utrzymujący się z niewielkiej pensji funkcjonariusz, nie stroni od łapówek i lewych interesów. Pewnego dnia partnerem Boironda zostaje nowicjusz François Lesbuche (Thierry Lhermitte). Młody mężczyzna kieruje się uczciwością, prawością i niezłomnością. Doświadczony Rene wprowadza żółtodzioba w świat kryminalny, który rządzi się swoimi zasadami i nie ma za wiele wspólnego z tym, czego Françoisa nauczył się w szkole policyjnej. Próbując złamać ideały Lesbuche'a, stary wyga poznaje go z uroczą Natashą (Grâce de Capitani). Intryga przynosi spodziewany rezultat, a obaj mężczyźni znajdują nić porozumienia. Gdy rozpoczyna się wielka obława policyjna na grubą rybę detektywi postanawiają wcielić w życie własny plan.

Daphne jest wychowywana przez swoją matkę w dzielnicy Nowego Jorku - China Town. Dziewczyna czuje, że aby odnaleźć siebie, musi najpierw poznać swoje pochodzenie. W tym celu postanawia wyjechać do Anglii, by spotkać wreszcie swojego ojca, arystokratę Henry'ego. Jednak na miejscu okazuje się, że jej ojciec ma poważne plany związane z polityką, do których ona nie pasuje. Daphne wbrew sobie z przebojowej nastolatki musi zmienić się w grzeczną, ułożoną młodą damę.

Czarna komedia romantyczna. Opowieść o miłości szefa zakładu pogrzebowego i synowej jednej z jego martwych klientek. A skoro syn klientki ma się jeszcze dobrze, tak dobrze, by romansować ze swoją sekretarką (Naomi Watts) - skandal i zamieszanie w rozplotkowanym miasteczku zapewnione. Intrygi nabiorą zawrotnego tempa, kiedy do akcji wkroczy nieobliczalny szef konkurencyjnego zakładu pogrzebowego (Christopher Walken).

Big Boy Caprice (Al Pacino) staje się nowym bossem gangsterskiego światka. Przejmuje on wszystkie czarne interesy miasta. Na ratunek wkracza detektyw policji Dick Tracy (Warren Beatty), który chce za wszelką cenę wpakować Big Boya za kraty. Pojawia się także Noface - człowiek bez twarzy, który oferuje pomoc Big Boyowi w pozbyciu się Dicka.

Nowojorski Harlem, rok 1918. Kilkuletni Quick ratuje życie Sugar Rayowi. Ten odwdzięcza się, adoptując osieroconego chłopca. Dwadzieścia lat później Sugar prowadzi najpopularniejszy klub nocny w dzielnicy, zaś Quick jest jego prawą ręką. Interes prosperuje znakomicie, co zwraca uwagę mafii. Wkrótce w barze pojawia się gangster Bugsy, domagając się pieniędzy. Nie chodzi mu tylko o udziały w zyskach z działalności lokalu. Sugar i Quick organizują także walki bokserskie, z których dochody są o wiele większe.

Ekranizacja kultowego bestselleru George'a Orwella jest opowieścią o manipulacjach władzy i polityków, które mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. Książka "Folwark zwierzęcy" powstała jako satyra na Rosję Radziecką. Zwierzęta z Manor Farm (Folwarku Dworskiego) rozpoczynają rewolucję przeciwko ludziom. Buntowi, który ma na celu stworzenie idealnego społeczeństwa, przewodzą dwie świnie: Snowball i Napoleon. Napoleon jednak szybko poznaje smak władzy, za pomocą intryg pozbywa się Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Folwark Dworski staje się światem, gdzie wszystkie zwierzęta są równe - ale niektóre są... równiejsze.

Frank Dooley i Herman Kane tracą pracę. Przystępują do kursu na ochroniarzy i dostają swoją pierwszą pracę w tym zawodzie. W pewnej hurotwni odkrywają kradzież, przez co zostają skierowani do nieprzyjemnej pracy na wysypisku. Okazuje się, że wcześniejsza kradzież to nie był przypadek...

Boże Narodzenie. Liz wie, że będzie musiała spędzić je w domu, co oznacza spotkanie z jej ojcem. Spodziewając się napiętej atmosfery Liz przygotowuje sałatkę z dodatkiem marihuany.