Filmo herojus – romantiškas keistuolis, kuris tik mamos padedamas išvengia nevispročių mokyklos. Nuo vaikystės invalidas, vaikščioja tik su specialiais protezais. Tačiau atsikračius protezų paaiškėja, jog jis gali greitai bėgioti ir gerai žaisti amerikiečių futbolą. Per futbolą patenka į koledžą. Vietnamo kare nuo žūties išgelbėja visą kuopą ir tampa didvyriu. Vos pradėjęs žaisti stalo tenisą, sėkmingai apgina armijos garbę. Nuo vaikystės draugauja su mergaite, kurią įsimyli, tačiau atsako sulaukia ne iš karto. Jis tampa milijardieriumi, nors išlieka kvailas, geraširdis ir naivus. Jam sekasi, jis visur pirmas. Ar tik kvailys gali būti geras, nesavanaudis ir kilnus?

1976-ieji. Teksaso valstijoje mažo miestuko mokiniai švenčia mokslo metų pabaigą ir surengia "fuksų" įšventinimo puotą - reikia jiems atlyginti už visas būtas ir nebūtas nuodėmes. Filmas kaip dangus ir žemė skiriasi nuo panašaus siužeto Džordžo Lukaso (George Lucas) filmo "Amerikietiški grafiti". Jokios nostalgijos aštuntajam dešimtmečiui ir jokių banalių sentimentų. Tiesiog linksma ir juokinga. Koks gi keistas vis dėlto buvo tas aštuntas dešimtmetis.

Ši istorija nuostabi tuo, kad nutiko iš tiesų. Hanteris “Lopas” Adamsas – ne išgalvotas personažas, o tikras žmogus ir geras gydytojas. “Lopo” tikrasis gyvenimas prasidėjo… psichiatrijos ligoninėje, kur jis pateko dėl bandymo nusižudyti. Čia jis suprato, kad niekas negydo geriau už juoką. Išėjęs iš ligoninės Adamsas tvirtai apsisprendė tapti gydytoju. Įsivaizduokite, kaip nustebo pirmakursiai medicinos mokyklos studentai, išvydę keistą vyruką, kuris laisvai galėtų būti jų dėstytoju. Tačiau Adamso netrikdė nei kreivi kurso draugų žvilgsniai, nei akivaizdus dekano nepritarimas jo “gydomo metodams”. Mat “Lopas” jau nuo pat pirmo kurso ėmė lankyti ligonius ir… juokinti, krėsti pokštus ir stebinti staigmenomis. Be to, Adamsas įkūrė ligoninę vargšams, neturintiems draudimo ar pinigų užsimokėti už gydymą. Tačiau jo geri norai vos nenuėjo niekais. Medikų taryba nusprendė apsvarstyti išsišokėlį, neturintį gydytojo licencijos nei diplomo…

Sporto žurnalistas Raulas Duke'as ir jo advokatas daktaras Gonzo vyksta į Las Vegasą papasakoti apie motociklų lenktynes. Jų raudonasis kabrioletas yra aprūpintas visais stimuliuojančiais vaistais ir dopingo žolelių arsenalu. Tai jiems leis fiziškai ir protiškai atsižvelgti į protą keliančią kelionę per aštuntojo dešimtmečio dekadentinę Ameriką.

1970 m. lapkritį Londonas ruošėsi didžiausiam metų renginiui - „Mis Pasaulis“, mat tais laikais šis televizijos transliuojamas konkursas pritraukdavo rekordines 100 milijonų žiūrovų auditorijas. O mergaitės visame pasaulyje žiūrėjo jį, norėdamos vieną dieną pelnyti geidžiamiausią pasaulyje grožio karūną.