A dialógusok és valódi cselekmény nélküli film máshol még soha nem látott perspektívából mutatja meg a természet csodáit, a felhőket, a viharokat, a naplementét és az éjszaka fényeit, hol lassítva, hol felgyorsítva az eseményeket, majd az ember alkotta létesítmények művészien fényképezett részleteiben gyönyörködhet a néző, a milliós nagyvárosok forgatagában, a szinte néptelen sivatagok látványában, a különböző népcsoportokhoz tartozó emberi arcokban, de láthatunk balettszerűen mozgó gyártósoron dolgozó robotokat, az ipar képeit, és láthatjuk az emberi pusztítás nyomait is. Koyaanisqatsi hopi nyelven annyit jelent: egyensúlyából kibillent világ - kizökkent világ. Reggio filmje hol megnyugtatja a nézőt, hol csodálkozásra készteti, de mindenképpen gondolkodásra serkent. Célja, hogy meglássuk a világ hétköznapi csodáit, és megértsük, hogy milyen veszélyek fenyegetik változó világunkat, ha az embernek köszönhetően kibillen a kényes egyensúly!

A csernobili tragédia az emberiség történetének eddigi legsúlyosabb nukleáris katasztrófája volt. Az ukrajnai atomerőmű negyedik blokkja 1986. április 26-án robbant fel 190 tonna erősen radioaktív urán és grafit került a légkörbe. A szél és az eső révén a radioaktív anyag a Szovjetunió - ma Fehéroroszország, Oroszország és Ukrajna - nagy területeit szennyezte be. 18 évvel később, a sugárzás hatására még mindig magas a rákos megbetegedések, a születési rendellenességek, valamint a speciális szívbetegségek aránya.

Teljes filmhosszúságú dokumentumfilm a Cowspiracy díjnyertes filmkészítőjétől. Végig követi Kip Andersen izgalmas utazását, amely során feltárja a nagy mennyiségben feldolgozott ipari állati élelmiszerek hatásait az egészségünkre és nagyobb közösségünkre, valamint megvizsgálja, hogy a vezető egészségügyi szervezetek milyen érdekből támogatják a iparágat annak ellenére, hogy számtalan orvosi tanulmány és kutatás mutatta ki a termékek egészségre gyakorolt ​​káros hatásait.

A "King Coal" egy hely, egyben emberek csoportja, amely a szénipar összetett történetéről és jövőjéről, az általa formált közösségekről és az általa teremtett mítoszokról elmélkedik. Elaine McMillion Sheldon, az Oscar-díjra jelölt filmrendezőnő újrarajzolja a dokumentumfilmkészítés határait egy látványosan szép és mélyen megindító elmélyülésben Közép-Appaláchiában, ahol a szén nem csupán erőforrás, hanem életforma, és bemutatja, hogy egy közösség miként tudja újraértelmezni önmagát. Bár a film a szénkirály uralma alatt álló régiókban játszódik, ahol McMillion Sheldon egész életében élt és dolgozott, mégis túllép az időn és a helyen, hangsúlyozva, hogy a hovatartozás, a rituálék és a képzelet mozaikja révén mindenki összekapcsolódik. A szénbányák hosszú árnyékából kiemelkedve a "King Coal" kibogozza a fájdalmat a szépségből, és megvilágítja a változásra való, eredendően emberi képességet.