Spojenectví Hitlera a Stalina bylo politickou senzací a jeho důsledky přispěly k vypuknutí druhé světové války a negativně ovlivnily životní osudy milionů Evropanů… 23. srpna 1939 se sešli představitelé nacistického Německa a Sovětského svazu, aby podepsali smlouvu o neútočení. Podle jejích signatářů se jí také říká Pakt Ribbentrop–Molotov. Bylo to zcela nečekané sblížení dvou nepřátel na život a na smrt, Hitlera a Stalina. Tato takřka neuvěřitelná aliance byla vyvrcholením událostí, které začaly nástupem nacistů k moci.
V pohraniční oblasti mezi Severní a Jižní Koreou jsou zabiti dva severokorejští vojáci, což vyvolá vyšetřování ze strany neutrálního orgánu. Střelcem je seržant, ale hlavní vyšetřovatelka, švýcarsko-korejská žena, dostává od obou stran rozdílné výpovědi.
Andrej a Ivan žijí jen s matkou a babičkou. Jednoho dne se doma objeví otec – kluci si na něj ani nevzpomínají, znají ho jen z fotografií. Okamžitě se však projeví jako silná autorita, což každý z bratrů snáší jinak. Otec vezme chlapce na výlet – na ryby. Cesta je zároveň ohledáváním terénu vzájemných vztahů, citů, hranic otcových výchovných metod i dětského vzdoru. Přestože spolu stráví jen pár dní, oba chlapce otcův návrat silně ovlivní.
Ve snímku Evropa, Evropa přibližuje Agnieszka Hollandová roztodivné osudy židovského chlapce Sallyho, jemuž se podařilo přežít stalinskou převýchovu, aby se po drastických zvratech stal synem pluku ve wehrmachtu a nakonec se ocitl jako nadějný adept Hitlerjugend v elitním nacistickém učilišti. Sally je zvláštní ,,antihrdina", který nechce nic víc než přežít. Jeho až ahasverské putování ze Západu na Východ a zase zpět, tedy z nepřátelského tábora do tábora ještě nepřátelštějšího, nabízí v tvorbě Agnieszky Hollandové doposud nezvykle groteskní polohu zobrazení osamělého hrdiny. V okamžicích, kdy se Sally začne projevovat jako individualita a sám se chce odhodlat k činu, vždy zasáhnou dějiny.
Píše se rok 1944 a německý nadporučík Clemens Forell odjíždí vlakem z Bavorska na východní frontu. Na nádraží se loučí s rodinou a manželka mu přitom sdělí, že čekají další dítě. Forell slibuje, že se do Vánoc vrátí, ale místo toho je jako válečný zajatec v Sovětském svazu odsouzen na 25 let nucených prací v gulagu na nejvýchodnějším cípu Sibiře. Forell je s mnoha dalšími německými zajatci transportován vlakem v nelidských podmínkách na Sibiř a dopraven do gulagu, kde těží v dolech. Již po příchodu do gulagu je konfrontován se zástupcem velitele gulagu. Forell vzpomíná na svoji rodinu a když se mu naskytne příležitost k útěku, využije ji. Byla to však nastražená léčka a Forell i ostatní vězni jsou za to tvrdě potrestáni. Forellovi se však záhy naskytne další příležitost k útěku, a to díky pomoci německého doktora, který zde ošetřuje nemocné a raněné. Pomocí něj se mu útěk podaří a pro Forella tím začíná strastiplná pouť přes celou Sibiř domů.
Když do Ruska vtrhnou němečtí rytíři, musí kníže Alexandr Něvský sjednotit svůj lid, aby se postavil na odpor hrozivé přesile. Poté, co teutonští vojáci obsadí východoruské město, Alexandr se postaví Novgorodu, kde se na ledě zamrzlého Chudského jezera odehraje velká bitva. Zatímco Alexandr vede své vojáky v přesile, dva z nich, Vasilij a Gavrilo, začnou soutěžit ve statečnosti, aby získali ruku místní dívky.
V pokračování se Nymfomanka plynule vrací k dialogu mezi ženou a mužem, kteří tou dobou už dávno nejsou diváky vnímáni jako dva lidé z masa a kostí, ale figurky rozestavěné tak, aby se skrze ně projevovali autorovi démoni a vnitřní konflikty.
Přestože se tenhle příběh odehrál před bezmála osmdesáti lety, je až nebezpečně aktuální. Vypráví o muži, který měl obrovské sympatie veřejnosti, navzdory tomu, že páchal ty největší zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky. Podle lidí trestal ty, kdo zavinili hospodářskou krizi. V přepadených bankách se choval jako jeho oblíbení filmoví hrdinové. K cizím penězům se navíc obvykle nedostával hrubým násilím, ale díky originálním nápadům realizovaným s neobvyklou drzostí. Z policejních pastí unikal zázrakem, a když už sklaply, nepředstavovaly pro něj problém ani mříže vězeňské cely. Úspěšné tažení Dillingerovy bandy americkými bankami a postupně se utahující policejní smyčka na hrdlech jejích členů sice dominuje, ale vedle toho sledujete i Dillingerův intimní příběh, který je skoro stejně zajímavý jako jeho zločinecké eskapády, nebo válku o veřejné mínění, již lupič úspěšně svádí s etablující se FBI, která chce na jeho dopadení postavit smysl své existence.
Bob Maconel nesnáší svou práci. Vyčkává na perfektní den, kdy by mohl se vším skoncovat. V šuplíku má připravenou zbraň a šest nábojů, které jsou přesně rozpočítány pro své cíle. Ve chvíli kdy se rozhodne jednat, ho díky náhodě předběhne jeden z kolegů. Ve snaze zachránit kolegyni Vanessu, pro kterou kulka být určena neměla, a v otázce vlastního přežití neváhá. Jeho osud se tak během několika vteřin naprosto změní a rázem se z muže, který toho příliš nenamluví, stává hrdina...
Americká filmová producentka Marie ví o svojí rodině jen to, co se dá vyčíst z několika lejster a černobílých fotografií. V dětství byla adoptována, což jí zajistilo celkem bezstarostný život v bohaté Americe, geny jí ale pořád táhnou daleko na východ. Proto přijíždí do Ruska. Do domu, v němž byla za podivných okolností zavražděna její biologická matka. Všichni místní chasníci rádi vyprávějí báchorky o prokletí tohoto děsivého domu, Marii ale zvědavost nedovolí couvnout. O život jí brzy začnou usilovat tajemné síly a záhadný Nicolai (Karel Roden).