Film opowiada o masakrze nankińskiej. W 1937 wojska japońskie wkroczyły do stolicy Chin. Rozegrał się tam straszliwy dramat. Setki ludzi było zabijanych, gwałconych, rozstrzeliwanych. John Rabe niemiecki dyplomata tworzy na terenie niemieckiej ambasady strefę bezpieczeństwa, gdzie daje schronienie wielu mieszkańcom Nankinu. Dostaje wkrótce rozkaz odlotu do Niemiec, schronieni ludzie nie są już bezpieczni...
Tanza widział brutalne morderstwo swojej rodziny, jako dwunastoletni chłopiec dołączył do armii bojowników o wolność. Zdetonował dwie bomby, odkrywa że jego kolejnym celem jest szkoła, gdzie uczęszcza krótko, ale zdążył nawiązać znajomości z pozostałymi uczniami. Uro, młody cygański chłopiec, został wypuszczony po trzech latach z zakładu dla nieletnich. Ponieważ musi wrócić do ojca, który nakłania go do kradzieży, ma mieszane uczucia - musi wybierać, którą ścieżką przeznaczenia podąży. Blanca, nastolatka z Brooklynu, dowiaduje się że została zarażona HIV od swoich uzależnionych rodziców. Bilu i Joao, dwójka dzieci, które każdego dnia walczą o przetrwanie na ulicach w Sao Paulo.
Anatolij pomaga ludziom i jest szanowanym człowiekiem. Spokoju nie daje mu jednak zbrodnia, której dopuścił się kilkadziesiąt lat wcześniej.
"12" to film z 2007 roku, nakręcony przez Nikitę Michałkowa. Jest to remake znanego filmu amerykańskiego reżysera Sidneya Lumeta "Dwunastu gniewnych ludzi", który z kolei powstał na podstawie sztuki amerykańskiego dramaturga. Głównym wątkiem fabuły jest osądzenie przez dwunastu sędziów przysięgłych czeczeńskiego chłopca za zabójstwo ojczyma. Sędziowie przysięgli rozpatrują sprawę osiemnastoletniego czeczeńskiego chłopca oskarżonego o zabójstwo swego ojczyma - oficera amii rosyjskiej, walczącego w Czeczenii. Film uzupełniają opowieści sędziów przysięgłych o przeróżnych sytuacjach życiowych, a także retrospekcje dzieciństwa oskarżonego. W toku sprawy tylko jeden z sędziów przysięgłych odmawia głosowania za winą chłopca. W trakcie kolejnych głosowań przysięgli powoli zdają sobie sprawę z tego, że młodzieniec został podstawiony.
Rok 1991. Harrison Lloyd, laureat nagrody Pulitzera, fotografik magazynu Newsweek, przyjmuje ostatnie zlecenie - reportaż z ogarniętej wojną domową byłej Jugosławii. Tam znika bez wieści. Nie dając wiary w śmierć męża, Sara (Andie MacDowell) postanawia go odnaleźć. Wyrusza w ślad za Harrisonem do ogarniętego walkami Vukovaru. Doskonały film. Świetne aktorstwo, błyskotliwy scenariusz, rewelacyjne zdjęcia. [opis dystrybutora]
Podczas prowadzonej przez Stany Zjednoczone okupacji Bagdadu w 2003 roku, starszy chorąży Roy Miller (Matt Damon) i zespół inspektorów wojskowych zostają wysłani w celu odnalezienia broni masowej zagłady, która jak wierzono miała być składowana na irackiej pustyni. Przemieszczając się z jednego zabezpieczonego minami miejsca – pułapki na drugie, żołnierze w trakcie poszukiwania śmiertelnych odczynników chemicznych natykają się na zawiłe próby zatajenia prawdy, które zmieniają cel ich misji. Działając wśród agentów wywiadu kierujących się sprzecznymi motywami, Miller szuka odpowiedzi, które albo zniosą reżim, albo doprowadzą do eskalacji działań wojennych w tym zapalnym rejonie. Znajduje najbardziej zawodną broń - prawdę.
Potop szwedzki. Król Jan Kazimierz uszedł na Śląsk. Bracia Michał i Stanisław Małynicze przedzierają się z pismem króla do przeora Kordeckiego. Ratują szlachcica Zarembę i córkę Hannę przed napadem Szwedów. Docierają na Jasną Górę, która broni się bohatersko. Rozkwita miłość Hanny do Michała. Dziewczynę kocha i jego brat, Stanisław, lecz nie chce stać na drodze ich szczęścia. Nocą wysadza w powietrze najpotężniejszą baterię szwedzką z olbrzymim zapasem prochu i amunicji. Słup ognia piekielnego wzbił się w niebiosa, oświetlając niedobitków szwedzkiej armii i mury zwycięskiego klasztoru. Tak Stanisław dokonał swego ślubu i bohaterskiego żywota... Król Jan Kazimierz święci wraz z całym narodem uroczystą chwilę zwycięstwa.