Minato zaczyna się dziwnie zachowywać. Gdy zauważa to jego matka, Saori, kobieta postanawia przyjrzeć się bliżej sytuacji dziecka. Wkrótce odkrywa, że jej syn ma problemy ze swoim wychowawcą klasowym, Horim. Saori po śmierci męża samotnie wychowuje nastoletniego syna Minato.

"Zabiłem moją matkę" to historia oparta na biografii autora. Opowiada o paradoksie dojrzewania. Młody człowiek marzy o dorosłości i autonomii. Podważa świat wartości rodziców i buntuje się przeciw ich władzy, a jednocześnie nadal pragnie ich bezwarunkowej miłości oraz tęskni za dawną bliskością. Z tych paradoksów rodzi się frustracja, która prowadzi do nieustannych kłótni, zawodów, niespełnionych oczekiwań i wzajemnych niesnasek. zgłoś poprawkę [opis dystrybutora kino]

Melvin Udall, autor poczytnych romansów, wiedzie życie samotnika. Jest ekscentrykiem i odludkiem. Wdaje się w awantury z sąsiadami, szczególnie z mieszkającym naprzeciwko artystą, Simonem. Jedyną osobą, którą zdziwaczały mężczyzna toleruje, jest Carol, kelnerka z pobliskiej restauracji. Kiedy Simon trafia do szpitala, Melvin zostaje zmuszony do zaopiekowania się jego psem. Pewnego razu Udall dowiaduje się, że Carol odeszła z pracy. Rozgniewany wszczyna awanturę, a następnie zdobywa jej adres i postanawia ją odszukać.

Wiliam Foster (Michael Douglas), śpieszący się tego dnia na urodziny córki, tkwi w korku. Kilka dni wcześniej stracił pracę, a żona wystąpiła o rozwód, ograniczając jego kontakty z dzieckiem. Przykre wydarzenia oraz potworny upał irytują go do granic wytrzymałości. Rozwścieczony zostawia wreszcie samochód i wyrusza przed siebie piechotą. W pobliskim sklepiku właściciel odmawia mu dostępu do telefonu, więc rozszalały William demoluje pomieszczenie i rusza dalej. Sfrustrowanego mężczyznę próbuje powstrzymać detektyw Martin Prendergast (Robert Duvall), którego od emerytury dzieli już tylko kilka godzin pracy.

Dla potrzeb "10" Kiarostami zamontował na desce rozdzielczej samochodu cyfrową kamerę. W dziesięciu oddzielnych sekwencjach, zróżnicowanych pod względem długości, kręconych bez cięć, nagrywa po prostu to, co widzi i słyszy kamera; w niektórych scenach jest ona skierowana na zamożną kobietę w średnim wieku prowadzącą samochód, w innych - na pasażera.

Zrealizowany z niespotykanym rozmachem film twórcy "Hero". Chiny, rok 859. Dynastia Tang chyli się ku upadkowi. Rząd jest skorumpowany, cesarz niezdolny do sprawowania władzy. W kraju panuje niepokój. Grupa buntowników o nazwie Dom Latających Sztyletów, zaczyna szybko rosnąć w siłę. Dwaj wierni cesarzowi kapitanowie z prowincji: Leo (Andy Lau) i Jin (Takeshi Kaneshiro) dostają do spełnienia tajną misję. W ciągu dziesięciu dni mają schwytać tajemniczego przywódcę Domu Latających Sztyletów.

Dolores została oskarżona o zabicie jej pracodawcy, Very Donovan. Jej córka Selena, odnosząca sukcesy pisarka z magazynu na Manhattanie, przyjeżdża dowiedzieć się prawdy.

Historia życia wybitnego brytyjskiego komika Petera Sellersa. Akcja rozpoczyna się pod koniec lat 50., gdy Sellers stał dopiero u progu wielkiej kariery. Wątki zawodowe przeplatają się z osobistymi, a całość jest próbą stworzenia psychologicznego portretu artysty i człowieka. Nie jest to łatwe, bo Sellers zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym nosił rozmaite maski, nieustannie mieszając życie z fikcją.

Siedemnastoletnia Greta popadła w konflikt z matką, która po raz trzeci wyszła za mąż. Za karę zostaje wysłana do dziadków na wakacje. Impulsywna i zbuntowana dziewczyna zakłóca spokojne życie staruszków. Na domiar złego postanowiła się zabić w osiemnaste urodziny. Wszystko zmienia się, gdy bohaterka wdaje się w romans z byłym więźniem.

Znudzone nastolatki pochodzące z bogatych rodzin, szukają mocnych wrażeń. Pewne nocy jadą do latynoskiej dzielnicy Los Angeles, by zaopatrzyć się w narkotyki. Dochodzi tam do awantury z dilerem Hektorem. Wydarzenie to jednak nie odstrasza Allison, która zaczyna częściej odwiedzać tamte strony. W świecie gangów i przestępstw szybko jednak wpada w kłopoty.