Film zrealizowany na podstawie słynnej książki. Bohaterka filmu to niania, obdarzona magicznymi umiejętnościami, która zmuszona jest opiekować się grupą niezbyt grzecznych dzieci.
12-letni DJ Walters od dzieciństwa obserwował dom Nebbercrackerów i od dawna podejrzewał, że z tym domem jest coś nie tak. Zauważył, że coraz więcej rzeczy z otoczenia domu zaczyna znikać, nawet pani Nebbercracker gdzieś przepadła. Gdy nadejdzie święto Halloween DJ wraz z dwójką przyjaciół uda się na rekonesans i odkryje przerażającą prawdę: dom jest żywym pożerającym wszystko i wszystkich potworem. Dzieciaki próbują o tym fakcie powiedzieć rodzicom i policji, ale dorośli biorą ich rewelacje jako wymysły wybujałej dziecięcej wyobraźni. Nikt chłopakom nie wierzy, a dom robi się coraz groźniejszy i coraz bardziej głodny...
Do Richiego odzywa się siostra, z którą nie utrzymywał kontaktu, prosząca go o opiekę nad swoją jedenastoletnią córką Sophie.
Córka rzeźnika z prowincji, Mélanie, w wieku 10 lat wykazuje niebywały talent do pianina. Próbując się dostać do konserwatorium muzycznego, doznaje urazy psychicznej do pianina, spowodowanej stronniczością jury egzaminacyjnego. Dziesięć lat później, już dorosła Mélanie, przybywa do kancelarii adwokackiej w poszukiwaniu pracy. Szef kancelarii jednak nie poszukuje adwokata, a opiekunki do dziecka. Zrezygnowana Mélanie godzi się na ofertę zajmowania się synem szefa. W szczególności przypada ona do gustu żonie pracodawcy, która, jak się okazuje, jest pianistką. Wrażliwość Mélanie na muzykę robi na niej wrażenie.
"Podróż czerwonego balonika" to piękny film tajwańskiego reżysera Hou Hsiao-hsien, mistrza filmowego tao. Obraz jest luźno inspirowany klasycznym filmem Alberta Lamorisse'a "Czerwony balonik" z 1956 roku. "Podróż czerwonego balonika" to nasycona współczesnymi realiami, obyczajowa, opowieść o matce (w tej roli rewelacyjna Juliette Binoche), jej siedmioletnim synku i tajwańskiej niani. To historia o tym, jak wielką rolę w ludzkim życiu spełnia fantazja i przyjaźń. Obie mają uzdrawiającą moc. Każda z filmowych postaci obcuje ze sztuką. Każda ma w sobie artystę. Suzanne zajmuje się teatrem lalek. Potrafi wlać życie w drewniane marionetki. Jej syn Simon uwielbia muzykę i uczy się gry na fortepianie. A niania pochodząca z Tajwanu ma zdolności reżyserskie. To ona animuje dla swojego wrażliwego podopiecznego historię o paryskiej podróży czerwonego balonika.
Studia w USA kosztują 120 tysięcy dolarów. Możesz dostać stypendium, możesz pójść do armii, możesz mieć bogatych rodziców. Dla Shirley Lyner żadne z tych rozwiązań nie jest pociągające. Zaczyna od opieki nad dziećmi, ale wkrótce trochę przypadkowo trafia w ramiona jednego ze swoich klientów Michaela Beltrana. Gdy ten wynagradza ją plikiem dolarów nie wzbrania się, co więcej zwierza się swojej przyjaciółce Melissie. O pomyśle dowiaduje się Brenda, później Nadine. Od zarobków każdej z nich Shirley pobiera prowizję. Wkrótce „bejbis” mają własne wizytówki i papier firmowy. Shirley nieświadomie uruchamia proces, nad którym zaczyna tracić kontrolę. Na imprezie pojawiają się narkotyki, Brenda postanawia działać na własną rękę, jednemu z klientów nie wystarcza już seks... Nic nie będzie już takie jak przedtem.
Film opowiada historię 40letniej nauczycielki nauczania początkowego - w tej roli Diane Lane. Kobieta pragnąc zmienić swój swoje samotne życie daje ogłoszenie matrymonialne. Znajduje się w nim jeden warunek - potencjalny chłopak musi kochać psy.
Dwóch mężczyzn traci pracę w reklamie. Teraz nie potrafią zająć się własnymi pociechami. Kłopoty zaczynają się, gdy okazuje się, że trudno też znaleźć przedszkole "przyjazne" dla dziecka. Zniechęceni próbami rozwiązania problemu przez podrzucenie dzieciaka innym - postanawiają stworzyć konkurencję. I tu zaczynają się schody - udana akcja reklamowa o mało nie spaliła na panewce. Żadna mama nie chce powierzyć im swoich rozkapryszonych, ale też i zestresowanych dzieciaków. Po wielu zabawnych perypetiach ze swoimi podopiecznymi, udaje im się jednak nawiązać z nimi więź. Ze stada rozbrykanych brzdący tworzą wzorowe przedszkole. Na tyle wzorowe, że staje się solą w oku bardzo poważnego i szacownego przedszkola prowadzonego przez doświadczoną i bardzo ważną osobę - panią dyrektor. Zaczynają się intrygi, wizytacje z kuratorium i wojna podjazdowa...
Dennis (Mason Gamble) jest małym łobuziakiem, który lubi robić psoty i wymyśla sprytne kawały ku utrapieniu rodziców i sąsiadów. Pewnego razu jego mama, Alice (Lea Thompson), decyduje się podjąć pracę, i pojawia się kłopot z opieką nad Dennisem. Ostatecznie opiekę nad nim obejmuje małżeństwo Wilsonów, starszych, spokojnych i bezdzietnych sąsiadów. Również im Dennis szybko daje się we znaki do czasu, gdy do ich domu wkrada się włamywacz Sam (Christopher Lloyd) i zagarnia kolekcję monet pana Wilsona (Walter Matthau). Dennis postanawia odebrać skradzione monety i ukarać złodzieja.
Agent Malcom Turner przywdziewa strój energicznej niani, by zinfiltrować rodzinę Fullerów.
Gdy Nick (Ice Cube) zakochuje się w Suzanne (Nia Long), która jest samotną matką, początkowo nie przejmuje się tym, co myślą o nim jej dzieci. Poza tym Suzanne uważa, że z Nickiem łączy ją wyłącznie przyjaźń. Nie zniechęcony tym stwierdzeniem mężczyzna, ciągle pozostaje w pobliżu wybranki swojego serca. Kiedy Suzanne potrzebuje kogoś, kto przywiezie jej dzieci do Vancouver, by mogła spotkać się z nimi w Nowy Rok, Nick z radością podejmuje się tego wyzwania. Spełnienie prośby Suzanne może być najlepszym sposobem do zdobycia jej serca albo też... największym błędem zakochanego mężczyzny.
Wszystko, czego pragnie Alyson wraz z przyjaciółkami, to spokojny wieczór, z dobrą kolacją i konwersacją... czyli długo wyczekiwanego wychodnego dla mam. By cieszyć się wysokimi obcasami, rozmową na poziomie i potrawami serwowanymi nie w papierowych torebkach potrzebują jedynie, by ich mężowie przez trzy godziny zajęli się dziećmi - co może pójść nie tak?