Egy különös szerelmi háromszög története, amely akár csapda is lehetne, ehelyett három nő sorsa találkozik és pecsételődik meg.
A filmvígjáték hét epizódja mindegyikében Shirley MacLaine-t láthatjuk főszerepben. Ő a szép özvegy, akinek a temetésen megkérik a kezét, ő a megcsalt feleség, a kékharisnya tolmácsnő, az öngyilkosságra készülő szerető, a híres író butácska felesége, az "elegáns divatdáma", a féltékeny férj által üldözött feleség.
A három Edgar Allan Poe-novellában az a közös, hogy mindegyik az emberben lakozó gonoszt mutatja meg. Az első (Vadim) az érzéki és kegyetlen grófnőről szól, aki beleszeret a távoli rokonába. Amikor a férfi megsérti, szörnyű bosszút áll. A második epizód (Malle) szadista hőse nem tudja végrehajtani szörnyű tetteit, mert a rá hasonlító férfi mindig megakadályozza abban. A napjaink Olaszországában játszódó befejező részben (Fellini) az ünnepelt filmsztárt a bájos kislány képében mindenüvé elkíséri az Ördög.
A sci-fi három különálló egységből áll, melyek mindegyike határozottan feminista szemszögből mutatja be a történeteket. Az első rész (Boldog születésnapot!), egy nagyon vicces jövőképet mutat, amelyben az embereket különböző szempontok szerint csoportosítják. A következő történet főhőse egy géniusz tudós, aki annak érdekében klónozza önmagát, hogy a szervezetében lappangó gyógyíthatatlan betegség ellenszerét megtalálja. Ráadásul egy szerelmi háromszög is kialakul eközben, melyben az általa klónozott mása és ő is főszerepet játszik. Az utolsó kisfilm egy életunt háziasszonyról és telepatikus képességekkel rendelkező ikertestvéréről szól, aki egy különc főiskolai professzor.
Az Eros ritka filmtörténeti pillanat: három közepes hosszúságú filmből álló, az erotika és a szerelem témájával foglakozó antológia, a világ három páratlan rendezője, Wong Kar Wai, Steven Soderbergh és Michelangelo Antonioni rendezésében. Mindegyikük a maga egyéni módján közelíti meg az örök misztériumot: Wong egy gazdag textúrájú és fájóan érzelmes, ugyanakkor sikamlós történetet mond el, Soderbergh filmje fanyar humorú, perverz komédia, Antonioni pedig filozófikus meditációval áll elő a férfi és nő közötti szakadékról