Dramat samurajski. Epicka opowieść, której treścią jest historia mieszkańców pewnej japońskiej wioski nękanej i co roku najeżdżanej przez bandę 40-tu opryszków zabierających jej mieszkańcom coroczny dorobek ich ciężkiej pracy na roli. Zdesperowani rolnicy wynajmują do obrony przed bandytami roninów - samurajów "bez pana", którzy za przysłowiową "garstkę ryżu" podejmują walkę z najeźdźcami.
Rudobrody, to lekarz z kliniki dla ubogich do której zostaje skierowany młody lekarz Yasumoto. Początkowo Yasumoto lekceważy swojego szefa i pracę w jego klinice. W miarę upływu czasu zaczyna widzieć, że Rudobrody jest świetnym lekarzem całkowicie poświęcającym się swojej pracy i pacjentom.
Hodaka po przeprowadzce do Tokio spotyka Hinę, która ma tajemniczą zdolność kontrolowania pogody.
Niezwykły film, w którym nie pada ani jedno słowo. Bohaterowie, czteroosobowa rodzina, żyją na małej wysepce pozbawionej słodkiej wody. Aby uprawiać skromne pole, codziennie muszą dowozić wodę łodzią z pobliskiego lądu. Życie całej rodziny podporządkowane jest beznamiętnej pracy, co podkreśla brak dialogów - w ich egzystencji słowa nie są do niczego potrzebne. Nawet nieszczęście nie jest w stanie wyrwać ich z rutyny, a odruch buntu jest krótkotrwały...
Adaptacja sztuki Williama Szekspira w reżyserii mistrza kina japońskiego Akiry Kurosawy. Pewien dowódca wojskowy, za namową ambitnej żony, chce wypełnić przepowiednię i zostać władcą Pajęczego Zamku. By osiągnąć swój cel, łamie prawo i dokonuje kolejnych morderstw.
Japonia w niedalekiej przyszłości. Kraj jest gospodarczą ruiną, rząd coraz częściej musi korzystać z pomocy wojska, żeby łagodzić społeczne niezadowolenie. Młodzi ludzie przestają kultywować wielowiekowe tradycje, zaczynają coraz głośniej buntować się przeciwko utrzymywaniu starzejącego się społeczeństwa. Aby uciszyć wszelkie głosy sprzeciwu, rządzący wymyślili całkiem skuteczny "program naprawczy". Co roku jedna z klas maturalnych, wybierana ze wszystkich japońskich szkół, jest przewożona na niewielką wyspę, gdzie w ciągu 72 godzin mają walczyć ze sobą do momentu aż zostanie jedna, żywa osoba. Ktoś taki zostaje zwycięzcą rządowego programu o nazwie "Battle Royal"...
W Japonii odnaleziono jajo Mothry porwane przez huragan z wyspy dzieciątka. Banzo Torhata widzi w tym okazje do zbicia fortuny. Bliźniacze kapłanki z wyspy proszą go, aby zwrócił jajo w przeciwnym razie larwa po wykluciu spowoduje ogromne zniszczenia poszukując jedzenia. Torahata odmawia i próbuje porwać kapłanki. Pomagają im reporterzy Ichiro Sakai i Junko Nakanishi i wspólnie próbują przekonać Torahate do zwrotu jaja. Po kolejnej odmowie Torahaty kapłanki odlatują z Mothrą na wyspę dzieciątka. W między czasie Godzilla po raz kolejny sieje spustoszenie w Japonii. Mothra jest jedyną nadzieją na uratowanie Japonii i swojego potomstwa.
Jedno z najsłynniejszych wojennych zdjęć wykonanych przez fotografa Joego Rosenthala prezentuje sześciu marines, którzy po zwycięskiej bitwie o wyspę Iwo Jimę zatykają amerykańską flagę na górze Suribachi. Film przedstawia prawdziwą historię żołnierzy, konfrontując ich bohaterstwo i rzeczywiste wydarzenia jednej z najkrwawszych bitew drugiej wojny światowej z propagandą uprawianą przez amerykański rząd.
Podczas rutynowego patrolu dwaj nowojorscy policjanci, Nick Conklin i Charlie Vincent, są świadkami porachunków miejscowej mafii z wysłannikami japońskiej yakuzy. W pościgu ujmują sprawcę zabójstwa. Muszą go eskortować do Japonii, gdzie mają go przekazać policji. Po przybyciu na miejsce gangster ucieka. Conklin postanawia go odnaleźć, chociaż miejscowa policja odradza mu samotny rekonesans. Wkrótce Charlie zostaje zamordowany w zasadzce zastawionej przez mafię, Conklin przeżywa wstrząs. Postanawia pomścić śmierć przyjaciela.
Rok 1942. Kpt. Gordon trafia do obozu jenieckiego w Tajlandii. W niewoli towarzyszą mu mjr Campbell, kpt. Reardon i Miller. Gordon organizuje nieformalny uniwersytet, pomagający więźniom zachować godność. Ekranizacja opartej na faktach książki Ernesta Gordona.