A szobalány az 1930­as évek Koreájában játszódik, a japán megszállás éveiben. Egy pénzéhes szélhámos felbérel egy ifjú zsebtolvajnőt, hogy egy japán úrnő szobalányaként férkőzzön annak a bizalmába, így segítve, hogy a férfi megszerezze a nő pénzét. A különösen csavaros történetben a két gyönyörű nő fantáziái szépen lassan valóra válnak, és a szerelmi háromszög résztvevőinek választaniuk kell, ki mellé állnak az érdekektől hemzsegő harcban.

Genova a fasiszta megszállás idején: feketepiac, elhagyott lakások, pedáns német hivatalok. Ebben a közegben bontakozik ki a megtörtént eseten alapuló cselekmény. Grimaldi háborús áldozatok vámszedője. Még attól sem riad vissza, hogy szolgálatokat tegyen a Gestapónak. Egyszer azt a megbízást kapja, hogy leplezze le és árulja el az ellenállási mozgalom vezetőjét. De feltámad a lelkiismerete... (port.hu)

A Saolin templomban,a kínai harcművészetek bölcsőjében két árva kisfiú nevelkedik együtt. Junbao kedves és nyitott, Tempo agresszív és érzéketlen. Egy napon menekülni kényszerülnek, és a két kung fu mester egy nagyvárosban talál menedéket, ahol a hatalmat kegyetlen eunuchok tartják kezükben. Junbao ellenük küzd egy titkos mozgalom tagjaként és egy verekedés során megmenti Siu Lint is - aki amellett hogy jól bánik a karddal, még gyönyörű is. Tempo viszont kelepcébe csalja a mozgalmat, ugyanis az eunuchok kéme lesz. A végső összecsapásra már nem kell sokáig várni. A küzdelemben az eunuchok kegyetlen és természetfeletti erőkkel rendelkező vezetője is részt vesz.

Különös életrajzi film egy huszonéves francia szobrász-művészről (Henri Gaudier) és a nála jóval idősebb társáról, egy lengyel nőről (Sophie Brzeska), aki magát nemes családból származónak mondja és írással próbálkozik. A kor a múlt század első évtizede, a helyszín Párizs. Henri Gaudier komoly vonzódása bizonyítékaként felvette barátnőjének nevét, így vált Henri Gaudier-Brzeska néven ismert. Rövid életét az I. vh egyik frontján fejezte be. Szinte tapintható a művészet szabadsága meg az arra irányuló vágy, ami a művész megélhetésének mindennapos gondjaival párosul. Eksztatikus és gyötrelmes egyben. A történetben meglapuló tragédia teszi rendkívülivé a filmet, mely a szerencsétlen sorsú szobrász műveinek bemutatásával ér véget.