Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.

W sierpniu 1939 roku grupa warszawskich aktorów przygotowuje się do premiery "Hamleta". Wybucha II wojna światowa. Teatr zostaje zamknięty, lecz wkrótce otwiera swoje podwoje: aktorzy wprawdzie przygotowują premierę, lecz są też zaangażowani w ruch oporu. Szykują zamach na hitlerowskich dygnitarzy. Po tej akcji nie będzie już w okupowanej Warszawie miejsca dla Józefa Tury, jego pięknej żony Marii oraz ich trupy. Ale jak ma opuścić miasto nie zwracając niczyjej uwagi popularny, wszędzie rozpoznawany aktor?

Rok 1964. Trwa zimna wojna między Rosją a Ameryką. Pewnego dnia na ekranach amerykańskich radarów pojawia się UFO. Dowództwo zgodnie z procedurą wysyła swoje bombowce uzbrojone w broń masowego rażenia do punktów "Fail-Safe" (fail-porażka, safe-bezpieczeństwo) miejsc wyjsciowych do ataku na określone miasta w Związku Radzieckim. Jednak, gdy alarm zostaje odwołany, jedna z grup bombowców w wyniku błędu komputera dostaje omyłkowy rozkaz ataku na Moskwę. Rozpoczyna się tragiczny wyścig z czasem. "Czerwona Linia" odznacza się mistrzowską reżyserią Lumeta i niepowtarzalnym klimatem utrzymanym w czarno-białych barwach

Podczas II wojny światowej tajemniczy nieznajomy trafia pod opiekę brytyjskich sojuszników, nieświadomych jego niebezpiecznej przeszłości. Ujawnienie tajemnicy zaczyna niesamowitą opowieść, pełną namiętności, intryg i przygód.

Film "Wybór króla" oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu trzech dramatycznych dni w kwietniu 1940 r., kiedy to Niemcy postawili królowi Norwegii niewiarygodne ultimatum: poddaj się lub zgiń. Ścigana przez niemieckie lotnictwo i piechotę rodzina królewska zmuszona jest uciekać ze stolicy. Postanawiają się rozdzielić, nie wiedząc, czy kiedykolwiek jeszcze się zobaczą. Księżniczka Marta z dziećmi ucieka z Norwegii do Szwecji, podczas gdy król Haakon i książę Olaf zostają, by walczyć z najeźdźcą. Po trzech dniach desperackich prób wymknięcia się Niemcom król Haakon podejmuje ostateczną decyzję. Nie zgadza się na kapitulację, nawet jeżeli zapłaci za to życiem on, jego rodzina i wielu Norwegów. [filmweb.pl]

Rok 1943. Historia grupy Algierczyków wcielonych do armii francuskiej podczas II wojny światowej. Saïd, Abdelkader, Messaoud i Yassir są przedstawicielami różnych klas społecznych, których połączyła gotowość do walki z nazistami w obronie ojczyzny. Jednak ze względu na swe pochodzenie są traktowani jak żołnierze drugiej kategorii, których można w rozmaity sposób dyskryminować, na przykład obcinając racje żywnościowe. Nie jest też brana pod uwagę możliwość awansowania ich. Złota Palma w Cannes 2006 za główną rolę męską. Nominacja do Oscara 2007 za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Gangster Charley Partanna, pracujący dla mafijnej rodziny Prizzich, zakochuje się w pięknej Irene. Kobieta skrywa przed nim wiele sekretów.

Los Angeles, rok 1959. Prywatny detektyw otrzymuje zlecenie zbadania tajemniczej śmierci George'a Reevesa, aktora znanego z telewizyjnego serialu o przygodach Supermana.

Charlie nie ma rodziny ani stałego adresu. Podróżuje po Stanach Zjednoczonych motocyklem, zarabiając na utrzymanie jako wokalista i gitarzysta. Pewnego razu poznaje Maggie Moore, właścicielkę wesołego miasteczka, i Cathy Lean. Charlie zaleca się do tej drugiej, w wyniku czego jej ojciec niszczy mu motocykl i gitarę. Maggie staje w obronie Charliego. Obiecuje mu, że opłaci naprawę motocykla i odkupi instrument. Zatrudnia też chłopaka w wesołym miasteczku jako pomocnika. Charlie zostaje tam ze względu na Cathy.

Opowieść o wojennych losach księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego, późniejszego kardynała i błogosławionego Kościoła katolickiego. Rok 1944. Stefan Wyszyński jest kapelanem oddziału Armii Krajowej działającego w Kampinosie i szpitala powstańczego w Laskach. W obliczu okropieństw dokonywanych przez Niemców chrześcijańskie miłosierdzie duchownego zostaje wystawione na próbę.

Podczas II wojny światowej, Stany Zjednoczone dostarczały ZSRR sprzęt wojskowy, w tym samoloty przerzucane drogą powietrzną przez Alaskę i Syberię. W 1943 roku, na jednym z polowych lotnisk na Czukotce, nieoczekiwanie umiera komendant. Na miejsce, celem zbadania sprawy, przybywa oficer kontrwywiadu NKWD. Równolegle rodzi się miłość między radzieckim żołnierzem, a amerykańską pilotką.