Francuska rodzina żyje w zgodzie i harmonii - aż do chwili, gdy ojciec przynosi do domu szczura. Pod wpływem jego obecności członkowie rodziny stopniowo ujawniają swe ukryte skłonności. Nieśmiały syn zaczyna urządzać orgie, matka ulega kazirodczym obsesjom. Wreszcie ojciec postanawia interweniować... Film jest jedną wielką kpiną z nieskazitelnej burżuazji, której wartości sprowadzono tu do poziomu sitcomu. Noszący ślady inspiracji dziełami Jona'a Watersa, Luis'a Bunuela i Joe Ortona "Sitcom" odważnie łączy elementy farsy, horroru i melodramatu jednocześnie bezlitośnie niszcząc konwencje sitcomu. Znakomicie zagrany, pełen humoru przedstawianego ze śmiertelną powagą. Muzyka ze ścieżki dźwiękowej filmu zawiera zarówno utwory Mahlera i Beethowena jak i "Rhythm of the Night", co świadczy, że ograniczenia budżetu nie muszą ograniczać inwencji twórczej. [opis dystrybutora]

Dramat z elementami giallo i odrobiną psychodelii. Wciągająca historia, piękna sceneria i postaci pełne tragizmu. Pewien profesor ornitologii odkrywa w lesie taśmę, którą czym prędzej przesłuchuje. Wcześniej, w willi, do której przybył, by obserwować i nagrywać ptaki, przebywała grupa młodych osób. To właśnie w niej i samobójstwo popełniła Azzura, żona Tymothyego. Ale czy aby na pewno?

Egocentryczna Natalie zostaje żoną bogatego biznesmena. Z czasem jej namiętne uczucia do ukochanego wygasają, więc przelewa je na pojawiającego się po latach brata.

„Opowieści niemoralne” składają się z czterech odrębnych opowiadań: „Przypływ” to historia uwiedzenia młodej dziewczyny przez jej niewiele starszego kuzyna, odkrycie przez dziewczynę zmysłowości erotycznej. Gra zmysłów została tu wspaniale zsynchronizowana z obrazem morskiego przypływu; w „Teresie Filozofce” fanatyczna religijność przeistacza się w wyrafinowane doznanie rozkoszy zmysłowej; „Elżbieta Batory” to hrabina, przedłużającą swą młodość przy pomocy kąpieli w krwi młodych dziewcząt; zaś „Lukrecja Borgia” to historia kazirodczego związku brata, siostry i ojca, przerywana płomiennymi kazaniami Girolamo Savonaroli, oskarżającymi o rozwiązłość rodzinę papieską i innych dostojników Kościoła.