Pasakojimo centre atsidūrė „drambliažmogiu“ pramintas Džonas Merikas, kurio figūrą ir ypač veidą subjaurojo baisi liga. Pikti žmonės tuo pasinaudojo ir išsigimėlį už pinigus rodė cirke. Iš šios sukrečiančios istorijos režisierius sugebėjo iškristalizuoti galingai skambančią paralelę – fiziškai išsigimusio „drambliažmogio“ išvaizda nublanksta prieš vidines ilgai puoselėtos senos geros Anglijos anomalijas.

Jaunas, patriotiškai nusiteikęs vaikinas, iškeliauja į Vietnamą narsiai kautis už savo šalį. Čia Ronas sužeidžiamas. Jis atsibunda ligoninėje ir tuoj suvokia, kad nebegali valdyti kojų. Paralyžiuotas, visų pamirštas ir paliktas, jis ilgai kankinasi specialioje ligoninėje suluošintiems Vietnamo karo veteranams. Pagaliau Ronas grįžta namo, o čia jo laukia dar didesni išbandymai. Po daugybės patirtų kančių Ronas ima suprasti, koks beprasmiškas yra karas, ir ima vis dažniau pasisakinėti prieš JAV karinius veiksmus Vietname.

Elnių krašte, Pensilvanijoje, didelis neaiškios kilmės apvalus ženklai atsirado Grahamo Hesso fermoje. Ženklai turi mistinę kilmę, kurią ir pasiruošęs išsiaiškinti Hessas. Pasirodo, kad ne viskas pasaulyje yra lengvai paaiškinama ir paprastas tyrinėjimas gali tapti labai pavojingu...

Baigiantis 1787 m., iš Portsmuto išplaukė tristiebis burlaivis „Bounty“. Jam vadovavo 33 metų Viljamas Blajus. Įgula plaukė į Taičio salą pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Iš ten į Jamaiką ji turėjo nugabenti duonmedžio sodinukus. Taip britų valdžia tikėjosi išspręsti Jamaikos cukranendrių plantacijose dirbusių vergų maitinimo problemą. Tolima kelionė neturėjo kelti didelių rūpesčių. 28 metrų ilgio „Bounty“ buvo naujas ir tvirtas laivas, kapitonas – patyręs jūrininkas. Jis dalyvavo D.Kuko ekspedicijoje. Abejonių kėlė įgula – nedaugelis gerai išmanė savo darbą. Į laivą priimta jūrų pėstininkų komandai, kuri drausmintų nepaklusnius jūrininkus, saugotų įgulą nuo čiabuvių antpuolių. V.Blajus vyresnybės laikytas sumaniu, energingu, pareigingu karininku. Tačiau buvo griežto, o kartais ir žiauraus būdo. Jis plūsdavosi keiksmažodžiais, nepaklusniuosius liepdavo nuplakti arba sukaustyti grandinėmis.

Liusi dirba advokate. Jai sekasi puikiai, ji garsėja savo nuostabiu ir aštriu protu. Tačiau ne viskas Liusi gyvenime taip nuostabu – naktimis jai vis dažniau nepavyksta užmigti. Ir tai ne darbas jai neduoda ramybės, o jos milijonierius bosas Džordž. Jis patrauklus, žavus ir jo neįmanoma atstumti, tačiau su Liusi jis elgiasi greičiau kaip su aukle (be jos jis ir kaklaraiščio nenusipirktų), o ne kaip su visų gerbiama advokate. Ir staiga dabar, kai jau praėjo penkeri jų glaudaus bendradarbiavimo metai – kartu pirkdavo drabužius, tvarkė jo skyrybų reikalus, Liusi pareiškia, kad išeina iš darbo!

2002 metų sausio 23 dieną Marianos Pearl (ak. A. Jolie) pasaulis pasikeitė. Jos vyras Danielis Pearlas (akt. D.Futtermanas) - laikraščio „The World Street Journal“ Azijos filialo vadovas - prieš išvykdamas į susitikimą su vienu iš daugelio savo informatorių, pasakė, kad vėluos vakarienės. Jis niekuomet nebegrįžo namo...

Viengungis vaisių bazės savininkas visai netikėtai sutinka savo svajonių merginą, bet paaiškėja, kad ji - undinėlė. Sausumoje žavioji būtybė gali išbūti vos po keletą dienų, be to, įsimylėjėlius nuolat terorizuoja pamišę mokslininkai, nusprendę pagrobti undinėlę eksperimentams.

Džonas Kleinas (Richardas Gere'as) – „Washington Post“ žurnalistas kažkaip keistai atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje. Jo automobilis nebevažiuoja, išsijungia telefonas, sustoja laikrodis. Vyras beldžiasi į artimiausią namą prašydamas pagalbos, bet duris atidaręs žmogus jį užpuola piktai šaukdamas, kad jis jau trečią dieną iš eilės laužiasi į jo duris. Bet Džonas neprisimena čia buvęs. Prieš dvejus metus Džono žmona Merė (Debra Messing) mirė ligoninėje nuo sužalojimų, patirtų per avariją. Prieš mirtį ji piešė kažkokį keistą padarą su sparnais - gigantišką drugį. Ar jos piešiniai turi ką nors bendra su šiuo miesteliu? Holivudo režisieriaus Marko Pellingtono 2002 metų mistinis trileris „Žmogaus-drugio pranašystės“ atstovauja tai kino srovei, kuri siekia atskleisti vadinamąją paralelinę tikrovę. Tačiau įdomiausias dalykas yra tas, kad filme vaizduojami mistiški bei nepaaiškinami įvykiai yra atsitikę iš tikrųjų.