Były kapitan statku, James McKay (Gregory Peck) przybywa do niewielkiego miasteczka na Dzikim Zachodzie, by poślubić Patricię (Carroll Baker). Trafia w środek konfliktu pomiędzy majorem Henrym Terrillem (Charles Bickford), ojcem Patricii i właścicielem olbrzymiego rancza, a Rufusem Hannassey'em (Burl Ives), patriarchą biednego klanu zamieszkującego Biały Kanion i zajmującego się hodowlą bydła. Pomiędzy posiadłościami zwaśnionych stron znajduje się ranczo "Wielkie Bagno", na którego terenie znajduje się jedyny wodopój w okolicy a które jest własnością Julie Maragon (Jean Simmons). Obie rodziny usiłują przejąć wpływy na "Wielkim Bagnie", także James McKay ma plany dotyczące posiadłości Julie.
Film pokazywany w ramach V edycji Filmostrady. Kolejny film szwedzkiego reżysera Lukasa Moodyssona, którego bohaterami są borykający się problemami codziennego życia nastolatkowie. Lilja ma szesnaście lat. Jej jedynym przyjacielem jest młody Volodja. Oboje mieszkają w biednej wiosce w jednym z krajów byłego ZSRR. fantazjując na temat nowego - lepszego życia. Tak monotonnie i nudno mijają im kolejne tygodnie. Jednak pewnego dnia Lilja zakochuje się w Andreju. Chłopak wyrusza do Szwecji i zaprasza ją, by wybrała się tam razem z nim. Dla niej jest to jedyna szansa wyrwania się z prowincji i rozpoczęcia zupełnie nowego życia...
Stany Zjednoczone, lata 60. Państwo Likensowie zarabiają na życie, sprzedając watę cukrową na lokalnych festynach. Praca wymaga od nich nieustannych podróży, co niekorzystnie odbija się na wychowaniu córek, Sylvii i Jennie Faye. Chcąc zapewnić dziewczynkom prawdziwe dzieciństwo, rodzice postanawiają umieścić je w domu wychowującej liczną gromadkę dzieci Gertrude Baniszewski. Wkrótce niezrównoważona kobieta zaczyna stosować wobec Sylvii coraz bardziej wyrafinowane formy przemocy.
Akcja filmu ma początek w roku 1975, kiedy to w RPA nasilają się dążenia murzyńskiej ludności do równouprawnienia. Główny bohater, mający sprecyzowane poglądy polityczne redaktor naczelny dziennika w prowincjonalnym miasteczku, Donald Woods, publikuje na łamach swej gazety artykuł potępiający działania Stevena Biko, lidera 'czarnej' społeczności, który właśnie założył szpital i szkołę dla swoich 'braci'. Woods, którego południowoafrykańskie korzenie sięgają piątego pokolenia wstecz, uważa się za liberała i żarliwego przeciwnika apartheidu. Jednak dopiero spotkanie z charyzmatycznym Biko, uświadamia mu jak bardzo się mylił, pochopnie wystawiając mu cenzurkę "czarnego rasisty". Dziennikarz powoli zaczyna angażować się w działalność Stevena, stając się jednocześnie jego najbliższym przyjacielem i pomocnikiem.
Ben Crane (Kurt Russell) to wspaniały trener, który marnuje swój talent pracując dla innych i pomnażając ich fortuny. Sonya to świetnie zapowiadający się koń wyścigowy, który niestety łamie nogę. Przez to staje się bezwartościowa dla swojego właściciela pracodawcy Bena, który zwalnia go, obwiniając za wypadek i dając Sonyę jako odprawę. Cale (Dakoty Fanning) to córka Bena, tak samo jak on zakochana w koniach. Tak zaczyna się wzruszająca historia o miłości, wierze, cierpliwości i poświęceniu.
Max, młody i dynamiczny urzędnik dużej i prężnie rozwijającej się firmy informatycznej ma niebawem poślubić siostrę swojego szefa, Muriel. Póki co, wybiera się w kilkudniową podróż służbową do Tokio. W paryskiej restauracji, gdzie umawia się z japońskim kontrahentem, wydaje mu się, że słyszy głos Lisy, początkującej aktorki, w której kiedyś był zakochany. Ona jednak niespodziewanie zniknęła z jego życia. Teraz też, nie zauważywszy go, młoda kobieta wybiega z restauracji. Max postanawia ją odnaleźć. Ma nadzieję, że tym razem Lisa już mu nie umknie, zwłaszcza, że przypadkowo zostawiła ślad: klucz do pokoju hotelowego.
Opowieść biograficzna poświęcona jednemu z najgłośniejszych współczesnych amerykańskich malarzy - Jacksonowi Pollockowi. Próba odpowiedzi na pytanie o tym, co decyduje o wielkości współczesnych artystów: czysty talent, czy też umiejętna promocja ich dzieł i opinia wpływowych krytyków. Niezwykle prawdziwe i przejmujące studium autodestrukcyjnej pasji artysty, która przyniosła mu sławę, uznanie, a w końcu upadek i samotność.
Jeremy Taylor pracuje jako początkujący wydawca w Londynie. Marzy, by zostać pisarzem. Kiedy jego pracodawca wysyła go do Włoch, do Toskanii, żeby odnalazł słynnego pisarza Weldona Parisha i zmusił go do napisania nowej książki, jego życie zmienia się na zawsze. Weldon Parish wiedzie wygodne życie kręcące się wokół przyjaciół, koni, wina i swoich trzech pięknych córek. Nie zamierza wracać do pisania i odrzuca propozycje wszystkich wydawców. Ale Jeremy podoba mu się na tyle, że przedstawia go swojej rodzinie. Jedna z córek - Isabella natychmiast zdobywa serce Jeremy'ego, a Weldon pomaga mu otworzyć się na świat i znaleźć swoją drogę w życiu. Tak oto dzięki Weldonowi, Jeremy uczy się życia i miłości. Ale czy i on nauczy się czegoś od młodego pisarza? Czy gdzieś spotkają się drogi ucznia i mistrza?
Barcelona, Hiszpania, 1912 rok. Zniknięcie dziewczyny z zamożnej rodziny uruchamia serię wydarzeń, które wstrząsną słabymi fundamentami obłudnego społeczeństwa.
"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.