Ray és Ken profi bérgyilkosok. A legutóbbi munkájuk kapcsán azonban támadt egy kis zűr. A góré emiatt jobbnak látja kényszervakációra küldeni őket. Londonból így a belgiumi Bruges-be utaznak, amíg tisztázódik a helyzet. Megpróbálnak turistaként viselkedni a flamand városkában. Ken élvezi a nyugalmat, Rayt azonban kísértik a véres események. Miközben a főnök hívását várják, fura figurák egész sorával ismerkednek meg. Köztük van az Európában forgató amerikai törpe színész, néhány holland prostituált, valamint a titokzatos Chloë, aki nagy hatást gyakorol Rayre.
London, 1969. Withnail és Marwood, a két munkanélküli színész egy Camden Town-i lakásban él. A lakás nyomorúságos, akárcsak a két fickó, akik leginkább pián és kábítószeren élnek. Amikor a két fickónak elege lesz a nyirkos időből és az őrült drogdílerekből, elhatározzák, hogy vidékre mennek vakációzni, Withnail nagybátyjának parasztházába. Ám amikor odaérnek, esni kezd az eső, nincs kaja, és híján vannak a túlélési kézségnek. Ráadásul beállít Monty bácsi, aki élénk érdeklődést tanúsít Marwood iránt.
Craiget szabadnapján elbocsátják állásából, így a napot barátjával, Smokey-val és azzal tölti, hogy megpróbálja elkerülni apját, aki azonnali munkakeresésre buzdítja. Smokey problémája még nagyobb: 200 dollár értékű marihuánát kellett volna eladnia, de ehelyett elszívta mindet, így estére össze kell szednie a pénzt, különben megbánja.
Az egyedülálló autószerelő, Monty szerény körülmények között él és imádja három lányát. Amikor a bíróság drogdíler ex-feleségének ítéli a gyerekeket, Monty kétségbeesett küzdelembe kezd, hogy visszakapja őket. Egy gyönyörű, okos és nagypályás, ám magányos ügyvédnő, Julia áll mellé segítségül, akit egy alkalmi sofőrmunka során ismer meg. Bár a két ember különbözőbb nem is lehetne, mégis vonzódni kezdenek egymáshoz, s hamarosan úgy érzik, lehet, hogy megtalálták egymásban az igazit. Hogy ez bebizonyosodjon, a párnak össze kell hangolnia a két különböző világot, melyben élnek, és meg kell küzdeniük azokkal, akik el akarják szakítani az apát lányaitól.
A film úgy, ahogy van, tökéletes. Ugyanazt az eseménysort mutatja, egymás után, különböző szereplők szemszögéből. Mégis – vagy épp ezért - végig érdekes, pörgős, poénos. Ronna az egyik szupermarketben dolgozik pénztárosként. A lány szorult helyzetben van, ha nem fizet, karácsony este kidobják az albérletéből. Hogy pénzhez jusson, elhatározza, hogy droggal csinál üzletet. Az akcióba az egyik kolléganőjét is bevonja. Közben egy másik kettős, a színész Adam és Zack kábítószer birtoklásáért éppen a rendőrségen ülnek. Azután ott van Simon és három cimborája, akik kiruccannak Las Vegasba. A két pénztáros csaj, a szappanoperákban jeleskedő színészpáros és a brit srác útja szükségszerűen keresztezi egymást. A történet egy nap alatt játszódik.
Jackie Chan televíziós showmant alakít, aki kolléganője megmentésére siet. Dianához olyan videofelvétel kerül, amelyen két egymással harcoló banda összecsapása látható. A bandák nem szeretnék, ha nyilvánosságra kerülne a dolog, ezért a nyár nyomába erednek. Még szerencse, hogy Jackie épp a közelben van, mikor rátámadnak.
Grace-t Brenda Blethyn egyre romló kilátásai, valamint a tény, hogy elvesztheti gyönyörű házát, arra késztetik, hogy kertészkedő kezeit munkára fogja. Nehéz időkben bizony keserves döntések születnek. A segítőkész Matthew Craig Ferguson Grace díjnyertes orchideáit marihuánára cseréli. Hiába, aki a virágot szereti... A kender pedig igenis virágzik. Szóval van itt minden, ami egy fergeteges vígjátékhoz kell: váratlan csapás és őrült vállalkozás, bűn és szerelem, plébános és gengszter, fővárosi drogdíler és egy halászfalu apraja-nagyja.
A dagadt Babs Johnson az FBI elől menekülve egy lakókocsiban húzza meg magát Baltimore külterületén. Vele van az elhízott anyja, akit rácsos ágyban tart, és a degenerált, hippi fia is. Babs büszkén vállalja "a leggusztustalanabb élő személy" címet, amelyet egy bulvárlap aggatott rá. Connie és Raymond Marble azonban arra készül, hogy elhódítsák tőle a titulust. A páros stoppos lányokat rabol el, akiket fölcsináltatnak a homoszexuális szolgájukkal, és a babákat leszbikus pároknak adják el. Az így szerzett pénzt pedig a pornó- és drogüzletbe fektetik. Babsék felveszik a kesztyűt.
John Kimble felügyelő veteránnak számít a Los Angeles-i rendőrségen. Amikor egy veszedelmes gyilkost kell elkapnia, eddigi életének legnagyobb kihívásával kerül szembe: fel kell vállalnia inkognitóban egy óvó bácsi szerepét. Huszonhárom ricsajozó gyereket kell kordában tartania, anélkül, hogy az inkognitóját felfedné. Nagy nehezen megnyeri a nagycsoportosok bizalmát és a szépséges tanítónő szimpátiáját. Felkészülhet a végső leszámolásra...
A film egy marihuána-imádó lány, Jane (Anna Faris) egyetlen napjának történetét meséli el, aki a napi rendes fűadagjára véletlenül rátölti a lakótársa füves sütijét. Jane, teljesen beállva, megpróbál másik adag sütit készíteni, elmenni egy meghallgatásra, befizetni a villanyszámlát, nehogy kikapcsolják az áramot és kifizetni a dílert, nehogy elvigye az ágyát. Miközben megpróbál pénzt szerezni és megúszni, hogy letartóztassák, valahogyan hozzákerül a kommunista kiáltvány eredeti példánya, amellyel végül egy óriáskeréken köt ki.
A 48 óra folytatásában Jacknek 48 órája van rá, hogy tisztázza a nevét a gyilkosság vádja alól, mivel hiába volt önvédelem, amikor megölt egy bűnözőt, a helyszínről szőrén-szálán eltűnt a gonosztevő fegyvere, így nyomozónk nagy bajban van. Cates ismét régi barátja, Reggie segítségét akarja kérni az ügyben, aki immár nem börtönbüntetését töltő elítélt, hanem frissen szabadult volt rab – és esze ágában sincs segíteni a rendőrnek. Csak akkor változtat az álláspontján, amikor megtámadják a buszt, ami elszállítja a sittről, és kiderül, hogy a maffia vérdíjat tűzött ki a fejére...