Kurt, a fiatal művészettörténet hallgató beleszeret diáktársába, Ellie-be. A lány édesapja, Seeband professzor, a híres orvos megdöbben lánya barátjának választása miatt, helyteleníti azt, és megfogadja, hogy bármi áron, de tönkreteszi a kapcsolatukat. Azt azonban egyikük sem tudja, hogy az életüket már egy szörnyű bűncselekmény köti össze, amelyet Seeband még évtizedekkel ezelőtt követett el. A valós történeten alapuló film a huszadik századi német történelem három korszakán ível keresztül.

Ichirô Aoye, a nagy jövőjű fiatal festő a hegyekben pihen, amikor véletlenül találkozik a híres és gyönyörű énekesnővel, Miyako Saijóval. A botrányra éhes bulvársajtó a találkozást titkos szerelmi románccá dagasztja. A hazugságon feldühödött Aoye beperli az újság kiadóját, Horit, és ügyének képviseletével az ügyvéd Hirutát bízza meg. Megbízik benne, mert úgy gondolja, aki annyira szereti gyermekét, mint Hiruta, biztosan jó ember. De téved...

A film Klimt festőművész életét mutatja be. Ám nem csak a festő élete a téma, hanem a kor akkori problémái és hiányosságai is melyek miatt egy bonyodalmakkal, fordulatokkal teli történet alakul ki, központjában Gustav Klimt-tel.

A Nyugatról álmodozva Borjana semmiképp sem akar gyereket vállalni a kommunista Bulgáriában, ám 1979-ben mégis megszületik lánya, Viktoria. A csecsemőnek rejtélyes módon hiányzik a köldöke, ezért azonnal kikiáltják az Évtized Gyermekének, és Viktoriát kilenc éves koráig tejben-vajban füröszti állam anyácska. A kommunizmus bukásával aztán Viktoria aranyéletének is vége szakad. A három részben elmesélt, több évtizedet átfogó történet egyszerre intim és nagyszabású anya-lánya történet, valamint szarkasztikus humorú, filozófiai tanmese, mely szélesebb történelmi perspektívából mutatja a kommunizmust és az európai rendszerváltozások eseményeit.