Perel urodził się w żydowskiej rodzinie w Saksonii. Wkrótce, uciekając wraz z rodzicami przed faszystowskimi prześladowaniami, wyemigrował wraz z rodzicami i rodzeństwem do Polski. Po jej zajęciu przez hitlerowców rodzice wysłali go wraz z bratem dalej na Wschód. W Grodnie Sally wylądował w sierocińcu. Tu dostał się pod wpływ komunistycznej indoktrynacji. Wstąpił do Komsomołu. Niebawem jednak w jego biografii dokonał się gwałtowny zwrot. Wpadł w ręce Niemców, którzy nie wiadomo jakim cudem uznali go za typ czystego...aryjczyka. Sally, chcąc przetrwać, robi wszystko, żeby ukryć prawdę i przeżyć. Mimowolnie zostaje niemieckim bohaterem wojennym, gorliwym wyznawcą nazistowskich haseł. Usynowiony przez oficera junkra, zostaje wysłany w nagrodę do elitarnej szkoły Hitlerjugend..

Jest rok 1961, apogeum zimnej wojny. Radziecki atomowy okręt podwodny K-19 zostaje wysłany w swój pierwszy rejs. Dowództwo wie, że maszyna nie jest jeszcze w pełni sprawna, ale na skutek nacisków politycznych decyduje się zaryzykować. W wodach północnego Atlantyku, załoga odkrywa awarię reaktora. Ewentualny wybuch doprowadzi nie tylko do zniszczenia łodzi, ale też może spowodować wybuch wojny nuklearnej. ZSRR i USA dysponują w tym czasie taką ilością broni jądrowej, która mogłaby zniszczyć wielokrotnie kulę ziemską. Załoga K-19 musi zrobić wszystko, by zapobiec katastrofie. Sytuację utrudnia narastający konflikt między kapitanem i załogą. [opis dystrybutora dvd]

Po przeprowadzce do innego miasta nastoletni Thomas pragnie przede wszystkim zaaklimatyzować się w nowej szkole. Chce zrobić dobre wrażenie na nowych kumplach, dostosować się do obowiązujących standardów i obyczajów. Wkrótce udaje mu się nawiązać bliższą znajomość ze śliczną blondynką Jackie. Niestety jest jedna przeszkoda na drodze do realizacji jego zwykłych, niewygórowanych marzeń o „normalnym” wchodzeniu w dorosłość. Ta przeszkoda to Charlie – starszy autystyczny brat Thomasa. Bieg przez miasto w samych slipkach, atak histerii na środku supermarketu, wydawanie dziwnych odgłosów w najmniej spodziewanych momentach – to tylko niektóre z zachowań Charliego, które wywołują u Thomasa wstyd, zażenowanie, a z czasem też narastającą agresję wobec brata...

W kierunku Ziemi zbliża się ogromnych rozmiarów kometa. Wszystkie badania wykazały, że jej uderzenie zniszczy wszelkie formy życia. Podjęto ostatnie próby uniknięcia tragedii lub przynajmniej zmniejszenia jej skutków. W kierunku komety wyrusza statek z grupą astronautów. Kieruje nimi Spurgeon Tanner. Cały świat z uwagą śledzi każde ich posunięcie. Minuta po minucie nieubłaganie zbliża się dzień zagłady.

Stop Loss to nazwa amerykańskiego aktu prawnego, w myśl którego żołnierzom przysługuje przejście w stan spoczynku po zakończeniu podjętych zobowiązań. Są jednak zmuszeni do pozostania w służbie aż do czasu pełnego zakończenia działań wojennych oraz dziewięćdziesiąt dni po powrocie do domu. Brandon King, który wrócił do kraju po odbyciu służby w Iraku, szybko poznaje konsekwencje tej klauzuli. Tuż po powrocie do rodzinnego Teksasu dowiaduje się, że armia nakazuje mu powrócić do szeregu.

Opowieść o czterech przyjaciółkach "na całe życie”, mieszkających na Zachodnim Wybrzeżu, które osiągnęły już pewien poziom wygody w swoim życiu i już zdążyły przyzwyczaić się do markowych ciuchów, przyjęć charytatywnych i opieki nad mężami i potomstwem. Ale gdy osiągają „pewien wiek” niezałatwione sprawy zaczynają burzyć ich wygodne życie.

"Wizje Europy" to gigantyczny projekt stworzony przez Zentropę - firmę produkcyjną założoną m.in. przez duńskiego reżysera Larsa von Triera. Pomysł był prosty: 25 uznanych reżyserów z 25 różnych krajów - członków nowej Unii Europejskiej przedstawia swoją wizję Nowej Europy. Obowiązywała całkowita dowolność artystyczna, filmy mogły dotyczyć zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jedynym ograniczeniem był czas etiud - każdy twórca miał do wykorzystania maksymalnie 5 minut. Polskę reprezentuje Małgorzata Szumowska i jej "Skrzyżowanie" ze zdjęciami Michała Englerta.