Christy Brownt még saját szülei is gyógyíthatatlannak, mozgássérültnek és gyengeelméjűnek tartják. Egy szép napon azonban a családnak rá kell döbbennie, hogy Christy nemcsak ért, érez, de gondolkodik és iszonyú elszántsággal küzd szerettei elismeréséért. Segítségükkel emberfeletti harcot vív azért, hogy teljes értékű embernek tarthassák.
A fekete bőrű Rubin Carter, akit mindenki csak Hurrikánnak becézett, a középsúly egyik kedvence volt a hatvanas évek elején. A bokszkarrierjét azonban kettétörte, hogy gyilkossági ügybe keveredett. A bíróság életfogytiglani börtönre ítélte az ártatlan férfit. A rácsok mögött Hurrikán megírta az önéletrajzát. Évekkel később a könyve Lesra Martin kezébe került. Mivel meg volt győződve az ártatlanságáról, Martin felkarolta az ügyét, és kampányt indított a szabadon bocsátásáért. Carter kezdetben vonakodva fogadta a segítséget, hogy azután újult erővel harcoljon az igazáért.
A kórház csendes, steril, komor falai közé hirtelen egy hatalmas cipőjű bohóc ront be, óriási vörös orral az ajtón és végiglépdel a folyosón. Betegek vigyázat, a nevetés ragályos! Íme, Patch Adams, a doktor, aki nem úgy néz, tesz vagy gondolkozik, mint azok a dokik, akiket eddig ismertél. Mert Patch szerint a humor a legjobb gyógyszer, és hajlandó szinte mindent megtenni, hogy megnevettesse betegeit - még akkor is, ha ezzel a karrierjét kockáztatja. Az igaz történet alapján készült Patch Adams a hasfalrengető humort egy felemelő történettel kombinálja, mely túlmutat a hagyományos vígjátéki kereteken.
1977-ben Harvey Milket beválasztották a San Francisco városának Felügyelői Testületbe, így ő lett az első olyan választott, magas közhivatali tisztséget betöltő ember Amerikában, aki nyíltan vállalta homoszexualitását. Győzelme nemcsak meleg jogi szempontból volt jelentős; egységbe kovácsolta a politikai spektrum különböző szereplőit, a nyugdíjasoktól kezdve a szakszervezeti dolgozókig. Harvey Milk alapjaiban változtatta meg az emberi jogokért folytatott harc természetét, és vált egész Amerika hősévé, szomorúan korai, 1978-ban bekövetkezett tragikus halála előtt.
A vietnami háború idején öt amerikai katona indul járőrbe. Négy harcedzett, sokat, sőt túl sokat tapasztalt veteránhoz egy frissen bevonult gyalogos csatlakozik. Még sejtelme sincs róla, mennyire más a háború, mint ahogy azt otthon elképzelte. Társaiban viszont már alig maradt emberi érzés. Olyan dolgokra is képesek, melyektől újonnan érkezett társuk még iszonyodik. Azt azonban nem tudja eldönteni, hogy ha szükséges, nyíltan is szembeforduljon-e a többiekkel. Márpedig a járőr katonái elhatározzák, hogy egy szomszédos faluból elrabolnak maguknak egy helybéli lányt...
A hadihajó másodtisztje lázadás miatt katonai bíróság elé kerül, mert idegbeteg kapitányától átvette a parancsnokságot, amikor hajó vészhelyzetbe került egy hurrikán miatt.
A hatvanas évek nagyon "dühös fiataljai" ezúttal egy rockmusical kereteit feszegetik. Két tinédzserbanda, a Mod és a Rocker tagjai csatáznak egymással. A helyszín egy kisváros az angliai tengerparton. A jellegzetes zsargon, a korhű ruha és hajviselet egy letűnt kort idéznek, amikor még új volt a lázadás, amikor még új volt a kábítószer, amikor még új volt a szexuális szabadság. A film fiatal hősei egyszerre vadak és engedékenyek, gyűlöletesek és szeretetreméltók - egyszóval: szabálytalanok. Semmiben sem hasonlítanak a Metro Goldwyn Mayer által készített "rózsaszín" musicalek ismert figuráira. Külön csemege a Sting-rajongóknak, hogy itt láthatják kedvencüket először filmszínészi minőségében. A zenét a Who együttes szolgáltatja.
Wilson (Terence Stamp) frissen szabadult, öregedő londoni bűnöző. Első útja rögtön Los Angelesbe vezet, ahol megszállottan kutatja meghalt lánya nyomait. Meggyőződése, hogy nem sima autóbaleset áldozata volt a lány, hanem szeretője, egy gazdag zeneipari menedzser az igazi felelős. Wilsonhoz hozzácsapódik Eduardo (Luis Guzmán), aki szintén Londonból tette át székhelyét, és szintén illegális dolgokkal foglalkozik. Magánnyomozásuk szálai egy kopottas fényű színésznőhöz vezetnek, aki ismerte Wilson lányát. Elaine (Lesley Ann Warren) kemény szavakkal illeti Wilson kudarcát apaként. A három sokat megélt ember és emlékeik kavarognak az angyalok városának végtelen utcáin...
Az 1950-es évek elejétől a 60-as évek közepéig több mint egy évtizedet felölelő film egy fiatal lány első beavatásáról szól a szerelembe, vagyis az ő esetében Istenbe. Cathleent egy nem vallásos, egyedülálló anya nevelte fel Tennessee-ben, majd a lány a katolikus iskolába járó ösztöndíj után hamarosan belecsöppent az Isten szolgálatának szentelt élet misztériumába. A második vatikáni zsinattal beköszöntő új korszak az egyházban gyökeres változásokat hoz, és mire Cathleen a képzés novíciusi szakaszába ér, úgy találja, hogy hite többször szembekerül Isten szolgájának durva, gyakran embertelen valóságával, ami rá vár apácaként, és sok mindent megkérdőjelez. Cathleennek meg kell birkóznia a hittel, a szexualitással és az egyház életében a közelmúltban bekövetkezett változásokkal.
Jimmy Hoffa ellentmondásos egyéniség volt. Egyszerű kamionosként kezdte a harmincas években, majd páratlanul sikeres karriert futott be a fuvarozók szakszervezetében. Miközben vezetőként a dolgozók jogait védte, saját zsebre dolgozott, mind nagyobb hatalom összpontosult a kezében. Hogy céljait elérje, még a maffiával is frigyre lépett. Vesztegetés és sikkasztás miatt 1967-ben börtönbe került. Miközben a rácsok mögött ült, az utóda, Frank Fitzsimmons szembe fordult vele. Amikor később Hoffa kegyelmi kérvénnyel szabadul, megindul a harc a hatalomért a két szakszervezeti vezető között.
Lehet, hogy nem létezik kóros telefonfüggőség nevű betegség, de a Mozell lányok miatt érdemes volna bevezetni. A hölgyek, a telefonálás összes lehetséges módozatát felvonultatják (vezetékes, drótnélküli, mobil, konferencia, társvonal, üzenetrögzítő), hogy a családi kötelékeket fenntartsák. Most éppen azért lógnak mindhárman a dróton, mert az apa (Walter Matthau) kezdi egyre jobban elveszíteni a kapcsolatot a valósággal. A lányok aggódnak érte, de a gyakorlatban csak Eve, a középső lány (Meg Ryan) áll mellette, s ő informálja testvéreit - természetesen telefonon - apjuk állapotáról.