Henry, a chicagói könyvtáros ritka genetikai rendellenességben szenved. Egyfajta időutazóként a legváratlanabb pillanatokban más-más idősíkban találja magát. Az egyetlen biztos pont az életében Clare. A férfi harmincéves volt, amikor találkoztak, a lány hat. A férfi harmincéves volt, amikor összeházasodtak, a lány huszonkettő. Különös kapcsolatuk során megélik a fiatalságukat, öregségüket, a szerelem téren és időn át is összeköti őket. Boldogságukat csak két dolog árnyékolja be. Vajon a gyermekük is örökli apja betegségét? És meddig térhet vissza Henry, akit láttak meghalni. Audrey Niffenegger regényéből.

A hatvanas évek külvárosi Londonjában élő Jenny még nincs 17 éves. A ragyogóan okos és csinos diáklány franciául tanul, csellózik, és Oxfordban készül folytatni tanulmányait kissé vaskalapos apja legnagyobb örömére, közben a felnőtt életről álmodozik Juliette Greco lemezt hallgatva hálószobájában. Egy nap megismerkedik a harmincas Daviddel, aki autóján hazaviszi az esőben ázó lányt. A találkozásból hamarosan románc lesz. A kifinomult férfi olyan életstílussal ismerteti meg Jenny-t, amiről addig csak álmodott. Az éttermek, színházak, aukciók, lóversenyek, vidéki kiruccanások és a szerelem forgatagában Jenny kezdi elveszíteni érdeklődését a tanulás iránt, és ez ellen David simulékony modorától elkápráztatott konzervatív szülei sem tiltakoznak. Bár Oxford már kéznyújtásnyira van, otthagyja az iskolát, és az új életre készül, amikor egy nap többtonnás sziklatömbként rászakad az igazság. Szembe kell néznie a kérdéssel: mit akar kezdeni az életével? (port.hu)

Történetünk egyszerű: egy nap, egy fiú, Madhav, beleszeret egy lányba, Riyába. Riya azonban csupán barátságra vágyik.

Rémület és botrány tartja lázban a nemzetet. A médiában fény derült rá, hogy az Egyesült Államok külföldön indított hadjáratában hősi halált halt katonák valójában "élőhalottak": koporsóikból kiszálló "élő" mementói ők egy félresikerült háborúnak. Megjelenésük befolyásolja az amerikai elnökválasztás végeredményét. A Dale Bailey díjnyertes novellájából készült film a ponyva-kultúra elemeit alkalmazva a zombie-műfajt ötvözi társadalmunk súlyos problémáival. "A horror sok formában létezhet, például hogy nem tudjuk irányítani életünket, olyan erők manipulálnak minket, amelyek felett nincs hatalmunk", mondja Dante, aki hű marad a horror műfaj lényegéhez: iszonyatot kelt, s ennek jegyében a Bush-adminisztráció (és főként az iraki háború) elleni merész vádiratot fogalmaz meg. Az ideges nevetéseket okozó Hazatérés talán az egyetlen játékfilm napjaink Hollywoodjában, amely egyivású Michael Moore szókimondó dokumentumfilmjeivel, miközben végig tiszteletteljes marad a háború áldozatai iránt.

Philip, az ifjú angol úr meg van róla győződve, hogy unokafivérét annak felesége, a titokzatos és gyönyörű Rachel ölte meg, ezért bosszút forral. Az asszony azonban pillanatok alatt bűvkörébe vonja a férfit, és Philip - minden Rachel bűnösségét alátámasztó bizonyíték ellenére - halálosan beleszeret a nőbe.

Sidney Bliss, feleségével együtt egy házasságközvetítő iroda tulajdonosa. Kapcsolatuk, tízéves házasság után korántsem felhőtlen. Egy szexre, szerelemre éhes boldogtalan fiatalember téved be hozzájuk, akinek a féltékeny feleség, férje szeretőjének címét adja át. Ugyancsak a páciensek közé tartozik majd a történet folyamán egy fotómodell, egy bírkozó és egy házassági tanácsadó, valamint annak szerelmes házvezetőnője is.

Sam , a fiatal képzőművész-hallgató feje felett egy nap összecsapnak a hullámok. Eltanácsolják álmai iskolájából és barátnője is kiadja az útját. Tehetségtelennek, szerencsétlennek és vesztesnek érzi magát. Ekkor lép be az életébe Hope , aki lelket önt belé és visszaadja elvesztett önbizalmát is. A két fiatal között kölcsönös vonzalom alakul ki, de a jól sikerült találkozó végén Sam hozza szokásos szerencsétlen formáját és elveszti a lány telefonszámát. Mentő ötletként elszegődik nagybátyja kifőzdéjébe ételfutárnak, azt remélve, hogy az így megismerhető sok ember között egyszer rátalál szerelmére is.