A soha véget nem érő háború abszurd és lehetetlen, de - mint tudjuk - a Balkán megvalósult meséje. Belgrád 1941-es német megszállását követően több partizáncsalád a pincékbe menekül. Egy "jóbarát" hadiszállító támogatásával fegyvereket készítenek az ellenállásnak - amin a halálgyáros jól keres. A háborúnak egyszer csak vége lesz, de a barát tovább szövi a szilaj harcok történetét, oly hihetően, hogy egész város éldegél immár a felszín alatt. Azonban 1961-ben néhány partizán felmegy a fényre. Meglepődésük leírhatatlan. Azután 1991-ben újra kitör a háború...

A II. világháború idején, egy japán hadifogolytáborban játszódik a film története. A fogolytábor parancsnoka szerint a foglyok kegyetlenségbe való beletörődése a gyengeség jele. Ezért is tiszteli az öntudatos Celliers-t, akivel szellemi síkon méri össze az erejét.

Ádáz légicsata folyt Európa egén 1943 nyarán. Minden nap bombázópilóták százai néztek farkasszemet a halállal. Az amerikai légierő parancsnoksága korlátozta a bombázó bevetések számát: amelyik egység túljutott a bűvös huszonötön, az letudta a szolgálatot. Dearborn kapitány vezetésével a Memphis Belle repülőerőd személyzete már huszonnégyet teljesített. Mindenki azt várta, hogy utoljára valami könnyű feladatot kap majd és elsőként teljesítheti a limitet. A beígért sétarepülésből azonban nem lett semmi, A Bréma melletti fegyvergyár elleni utolsó bevetésen elszabadul a pokol.

New York, 1937. A középiskolás Richard rajong a színházért, minden vágya, hogy az iskolai előadásokon túl komolyabb darabban is kipróbálja magát. Hamarosan rámosolyog a szerencse, szerepet kap Orson Welles legújabb darabjában, a Julius Caesarban. A Mercury színház bemutatójáig nem sok idő van hátra. Richard előtt feltárul a színház világa: a próbák, a belső villongások, a színészek közti rivalizálás, a kulisszák mögötti élet. Ráadásként közelről tanulmányozhatja a zseniális rendező munkamódszerét.

A második világháborúban sajátos eszközhöz folyamodott az amerikai hírszerzés a csendes-óceáni hadszíntéren. Navajo indián tengerészgyalogosakat képeztek ki rádiósoknak, akik a bonyolult kódolás helyett a saját anyanyelvükön továbbították a parancsokat. Joe Enders és Ox Anderson tengerészgyalogost két indián, Ben Yahzee és Charlie Whitehorse személyes védelmével bízzák meg. A kezdeti ellenérzés után, a Szaipan-sziget elleni támadás során a katonák között baráti kapcsolat alakul ki. Lassanként ráébrednek, mit jelent valójában ez a feladat.

Az első beszámolók szerint a Miracle at St. Anna című film az amerikai hadsereg 92., csak feketékből álló alakulatának történetét mutatja be, akik 1944-ben egy toszkán falukban estek csapdába, és a nácik mellett rasszista és alkalmatlan parancsnokaikkal is meg kellett küzdeniük.

1942 - Egy fiatal skót lány, Charlotte Gray, medikaként érkezik Londonba. Hamarosan megismerkedik a királyi légierő egyik pilótájával, szinte azonnal egymásba szeretnek. A fiút azonban várja a háború. Miután Charlotte megtudja, hogy szerelmének gépét találat érte, kémszolgálatra jelentkezik Franciaországba. Dél-Franciaországba, a frontvonal mögé dobják le ejtőernyővel. Hivatalosan a francia ellenállókkal kell felvennie a kapcsolatot, de a lánynak mindennél fontosabb, hogy eltűnt szerelmének nyomára bukkanjon.

1945 tavaszán Kelet-Németországban megreked egy deportáló vonat több mint 2000 zsidó fogollyal, akiket koncentrációs táborba szántak. A német mozdonyvezetők elmenekülnek a Vörös Hadsereg elől, amely már elfoglalta a közeli Tröbitz falut. A vonaton utazók magukra maradnak, és csak a falusiak segítségére számíthatnak. Az egymás elleni mélységes bizalmatlanság, a kétségbeesés és a bosszúvágy közepette váratlanul barátság szövődik egy német lány, Winnie, a holland zsidó Simone és az orosz mesterlövész Vera között. A valós események által ihletett film három erős nő történetét meséli el, akiknek a háború romjai között el kell szakadniuk túlélési stratégiájuktól, le kell győzniük haragjukat és bizalmatlanságukat, hogy a többieket újra embernek lássák és újra felébredjen bennük az együttérzés.