Egy amerikai helikopteres elit desszantalakulat 400 katonája Hal Moore ezredes vezetésével Észak-Vietnam Halálvölgyébe tart, ahol véres összecsapásra készülnek a vietkongokkal. Parancsnokuk csak annyit ígér nekik: ő fog először kilépni a helikopterből és ha megéri, ő lesz az utolsó, aki visszaszáll a gépbe. A körülzárt amerikaiak hamarosan hatalmas túlerővel találják szemben magukat, s rá kell döbbenniük, csak magukra számíthatnak. Néhányan közülük közelről ismerik a háborút, de többségük most esik át a tűzkeresztségen. Mindannyian a hazájukért harcolnak és mindannyiukat várja otthon valaki: feleség, gyermek, anya, testvér. Csakúgy, mint az ellenséget.
1962 októberében 13 napon keresztül az egész világ a harmadik világháború küszöbén egyensúlyozott. Milliók figyelték feszülten, hogy mi lesz a vége annak az Egyesült Államok és a Szovjetunió között zajló diplomáciai, politikai és katonai konfliktusnak, amely könnyedén totális nukleáris háborúba torkollhatott volna. A Szovjetunió nukleáris rakétákat telepít Kubába, felborítva ezzel a közte és az Egyesült Államok között meglévő törékeny, és korántsem zavartalan egyensúlyt. A probléma megoldására két alternatíva létezik: a tárgyalóasztal, vagy a katonai beavatkozás. Roger Donaldson rendező ennek a 13 feszültségekkel teli napnak a történetét viszi filmre meglehetős történelmi hűséggel. Az eseményeket Kenny O'Donnel személyén keresztül mutatja be, aki ebben az időben, a Fehérházban az elnök különleges asszisztenseként dolgozott, és abszolút rálátással bírt a modernkori történelem talán legveszélyesebb napjaira.
Ellentmondásos dráma az amerikai történelem egyik legvitatottabb személyiségéről. Richard M. Nixon (Anthony Hopkins) volt az egyetlen elnök, aki lemondott hivatali idejének lejárta előtt. Az egész rendszerre a korrupció árnyékát vető Watergate-botrány kapcsán a beismerő vallomással egyenértékű gesztussal távozott, mielőtt politikustársai vádat emelhettek volna ellene. Az "impeachment" intézménye tehát még a Monica Lewinsky előtti időkből származó kemény kontroll az elnökök felett. Nixon életét gyermekkorától kíséri a rossz tanácsadókon át a feledésig Oliver Stone filmje. Az elnök feleségét, Pat Nixont alakító Joan Allen ezért a szerepéért Oscar-díj jelölést kapott...
1964-1968: négy sűrű év az Egyesült Államok történetéből. A Fehér Házban, a Pentagonban és Camp Davidben játszódó hiteles történelmi dráma a két katonai doktrína közötti viaskodást mutatja be. 1968-ban a másik Kennedy-fiú, Robert ostorozza a háborút és bejelenti indulását az elnökválasztáson. Az elnök viszont úgy dönt, hogy nem indul újra. Johnson (Michael Gambon) elnök a meggyilkolt J.F. Kennedytől örökölt tanácsadókkal kénytelen együtt dolgozni, amit saját emberei nem néznek jó szemmel. A viták egyre jobban elmérgesednek, ahogy a Vietnamból érkező hírek nyugtalanítóbbá válnak. Meg kell oldani a kérdést: vagy a presztízs védelmében erővel lecsapni a kommunista vietkongokra, vagy elismerni a megnyerhetetlen és méregdrága háború tényét és vesztesként visszavonulni.
Jimmy Hoffa ellentmondásos egyéniség volt. Egyszerű kamionosként kezdte a harmincas években, majd páratlanul sikeres karriert futott be a fuvarozók szakszervezetében. Miközben vezetőként a dolgozók jogait védte, saját zsebre dolgozott, mind nagyobb hatalom összpontosult a kezében. Hogy céljait elérje, még a maffiával is frigyre lépett. Vesztegetés és sikkasztás miatt 1967-ben börtönbe került. Miközben a rácsok mögött ült, az utóda, Frank Fitzsimmons szembe fordult vele. Amikor később Hoffa kegyelmi kérvénnyel szabadul, megindul a harc a hatalomért a két szakszervezeti vezető között.
Amikor Berlin 1931-ben megkapta az 1936-os olimpia rendezési jogát, Németország még egy egészen más ország volt, mint az öt évvel későbbi, amikorra Hitler hatalomra jutott, és meglátta a játékokban rejlő kitűnő propagandalehetőséget. Voltak ugyan, akik megpróbáltak bojkottot szervezni, a többség azonban nem ismerte fel, hogy mi rejlik a fényes külsőségek mögött, így az esemény "rendben" lezajlott Berlinben 1936 augusztusában. A gondolatébresztő film a berlini olimpia teljes történetét elénk tárja a kezdeti tervektől a nácik hatalomátvételéig, a zsidó sportolók a német csapatból való kizárásáig és magukig a sportversenyekig, melyek során - a Führer orra alá borsot törve - az egyik legnagyobb sikert a színes bőrű Jesse Owens aratta.