A film Max Fisher, a Rushmore Gimnázium végzõs diákjának történetét meséli el, aki meglehetõsen fontos szerepet tölt be a patinás oktatási intézmény életében. Jelenleg õ az iskolaújság- és évkönyv szerkesztõje: a Francia Klub, a Német Klub, a Sakk Klub és a Csillagvizsgáló Klub elnöke: a vívócsapat kapitánya és a retorikai önképzõkör elnöke: valamint a Max Fisher Színjátszókör igazgatója és producere, amely számára darabokat ír a rendõrségi korrupcióról, a nagyvárosi bûnözésrõl, a háborúról és az élet egyéb örömeirõl. Max szeretne korengedménnyel bekerülni az Oxfordi Egyetemre. (Ha oda nem megy, hát akkor a Harvardra.) Csak az a bökkenõ, hogy Max az iskola egyik legrosszabb tanulója, akit éppen próbaidõre bocsátottak: még egy karó, és repül.

Sam a család legfiatalabb tagja, aki attól retteg, hogy egy nap egyedül marad, egyetlen túlélőként. Egy családi vakáció alkalmával találkozik egy nem mindennapi lánnyal. Tess, akinek megvannak a maga titkai, megmutatja neki, hogy élje meg a pillanatot és győzze le a múlt és a jövő démonait.

Cady Heron afrikai vidékeken nőtt fel zoológus szülei mellett, és 15 éves koráig csak hírből ismerte az iskolát. A család azonban visszatér Chicagóba, és Cady egy átlagos gimnáziumban találja magát, ahol hamar megtanulja az első leckét: semmit sem tud azokról a vad dolgokról, melyek az úgynevezett civilizációban - esetünkben egy középiskolában - előfordulnak. Ami itt folyik, az valóságos pszichológiai hadviselés és intrikák sora, és mindezek élén Regina George áll, a legmenőbb és legrafináltabb csaj az iskolában. Ő a királynő, a lányok bálványa, szinte mindenki rá akar hasonlítani, az ő szavát lesi. Nem tanácsos az útjába kerülni, ám az új lány alig teszi be a lábát, máris a lehetséges riválisaként tartják számon. Arra is rá kell jönnie, hogy az élet a dzsungelben sokszor semmi ahhoz képest, ami egy gimiben történik.

Rohadt egy hely ez az Amal. Nem történik semmi. Ami itt éppen menő, az máshol már rég lejárt. Elin tizenöt éves és ő az iskola szépsége. Színésznő akar lenni, vagy szépségkirálynő, akkor majd leléphet innen. Egyenlőre csak a bulik érdeklik, a fiúk pedig bomlanak utána. Agnes nemrég költözött ide, de nemcsak ez az oka, hogy nincsenek barátai. Jobban bízik a naplójában, mint az iskolatársaiban, akik úgysem fogadják be. Csak egyvalakit szeret, de őt őrülten: Elint.

Az Arye Sharuz Shalicar provokatív önéletrajzából készült film izgalmas mese a felnőtté válásról, a főszerepben Soheillel, az iráni zsidó tinédzserrel. A 16 éves Soheil és családja egy túlnyomórészt muzulmánok lakta berlini negyedbe költözik, a fiú pedig hozzácsapódik egy utcai bandához, amelynek muszlim tagjai antiszemiták. Soheil vergődik aközött, hogy elrejtve személyazonosságát fenntartsa-e szoros barátságát a bandavezér Husseynnel, és középiskolás szerelmével, Selmával, vagy intsen mindennek búcsút, hogy önmagát felvállalva nyíltan élhessen zsidóként. Egy dolog van csupán, amit Soheil biztosan tud: a következő lépése örökre megváltoztatja saját és szerettei életét egyaránt.

Troy és Gabriella az utolsó évét tölti a gimnáziumban. Az egykori gyerekek felnőttek, végzősök lettek. Ez pedig azzal jár, hogy akár akarják, akár nem, de szembe kell nézniük azzal, mi legyen a kapcsolatukkal. Mivel mindketten más főiskolán tanulnak tovább, útjaik szükségszerűen szétválnak. Előtte azonban a Vadmacskák többi tagjával színre viszik a musicalt, amelyben a jövővel kapcsolatos vágyaikról és félelmeikről, elvárásaikról és reményeikről énekelnek, táncolnak. Azután jöhetnek a vizsgák, az érettségi. A képernyő után a High School Musical a mozik vásznát is meghódította.

Sheldon kapitány (Jeff Bridges) parancsnoksága alatt vitorlás iskolahajó indul útnak, fedélzetén tizenkét gazdag házból való fiúval, akik vizsgáikra készülnek, s fegyelmet tanulnak az út során. A kalandos úton a fiúk szinte felnőtté érnek. Egy nap óriási vihar támad. A hajó olyannyira megrongálódik, hogy bármikor elsüllyedhet.

A Montana állambeli Anacondában él Mickey Peck az özvegy, veterán apjával. Az erős akaratú lány mindent megtesz annak érdekében, hogy felszínen tartsa az apját, aki a hangulatváltozásai, az ópiátfüggősége és a felesége elvesztésén érzett fájdalma között őrlődik. Titokban Mickey arról álmodik, hogy egyetemre jár a nyugati parton, és a saját életét éli. Amikor Hank viselkedése egyre elviselhetetlenebbé válik, Mickey-nek dönteni kell a családi kötelezettségvállalás és saját függetlensége között.