Prostřednictvím filmu O kapitalismu s láskou se Michale Moore vrací k tématu, které se objevuje v celé jeho kariéře: ničivý dopad dominance velkých korporací na každodenní život člověka. S humorem a bez úcty klade nepříjemnou otázku na cenu, kterou Amerika platí za svou lásku ke kapitalismu. Nachází klasické zaběhnuté symptomy lásky: klam, zneužívání a zradu. A 14 000 zrušených pracovních míst každý den. Film hledá odpověď na otázku: Kdo jsme a proč se chováme tak, jak se chováme?

Spojené státy americké jako jedna z nejbohatších zemí světa nejsou bez ekonomických problémů, jak by se s odhlédnutím od nynější světové finanční krize mohlo zdát. Režisér dokumentu Patrick Creadon se zabývá fiskální politikou USA, tedy státními zásahy týkajícími se hospodářské prosperity. Sleduje růst zadlužení země, jeho příčiny a případná řešení. Film, který místo nic neříkajících čísel používá přehledné grafy a animace propojené vhodně s dalšími informacemi, jako je například osobnost a práce prezidenta, překvapivě odhaluje svět ekonomiky i vysoké politiky. Druhý pohled reprezentují ve filmu ankety s občany a občankami USA, kteří nemají o míře zadlužení či o postupech půjčování peněz do státní pokladny vůbec tušení.

Moje hudba, moje rodina, moje víra, můj život. Dokument k jubileu zpěvačky, jejíž písničky těší a berou za srdce generace příznivců.

Dokumentární tragédie o právu na spravedlnost je osmiletou detektivní výpravou režiséra Roberta Kirchhoffa do temných hlubin dodnes neuzavřeného a medializovaného případu únosu, znásilnění a vraždy mladé medičky. Ľudmila Cervanová, dcera plukovníka Cervana, byla zavražděna před 37 lety. Do případu, jehož vyšetřování se táhne už téměř 40 let, se vložil i někdejší prezident Gustav Husák, proběhly desítky výslechů a zadržení, ale i manipulací, vydírání, utajování informací a falešných přiznání. Po pěti letech vyšetřování odsoudily socialistické soudy skupinu sedmi mladých mužů dohromady na 108 let. Bez důvěryhodných důkazů a svědectví si v nejtěžších věznicích Československa každý z nich odseděl dlouhé roky, dokud revoluce v roce 1989 nepřinesla šanci na nový proces.

120 let fotbalové Slavie je historií klubu, jehož někteří hráči, jako třeba František Plánička nebo Pepi Bican, přerostli ve sportovní hvězdy světové úrovně. Dokument zachycuje jednotlivá období slávistické historie, ovlivněná společenskou a politickou situací naší země během minulého století až do současnosti. Dokument o historii a sportovním zápolení našeho legendárního fotbalového klubu zachycuje cestu Slavie od jejího vzniku jako literárního a řečnického klubu, přes příběhy jejích fotbalových hvězd s mezinárodním renomé, až po současnou dobu, kdy se střídání majitelů podepsalo jak na úspěších, tak na prohrách Slavie.

Architektonicky ojedinělý resort na břehu Orlíku byl od 60. let tajným sídlem komunistického establishmentu, později jej živelně bující kapitalismus přihrál do rukou dnes nechvalně proslulých podnikatelů. Tajuplnou atmosférou prodchnutý portrét zachycuje genius loci a pohnutou historii skrytého letního ráje, který nebyl zakreslen do žádných map. (50th KVIFF)

Film o tom, co se dálo v proslulé budově mezi muzeem a divadlem začátkem devadesátých let. Rozhodnout o zániku státu, byť je jeho konec neodvratný, není snadné. Zvláště, když na začátku všichni vyhlásí zásadní a protichůdné postoje. Film zachycuje parlamentní komunitu postavenou před neobvyklý úkol, zachycuje nejistotu křehkých vztahů, pokusy o domluvu i nekomunikaci a podezřívání, taktizování, práci i teatrální výstupy. To vše nejen jednací síni, ale především v kuloárech. Přesto, že poslanci projevovali různě velkou ochotu nechat nahlédnout štáb „pod pokličku“, film se snaží jít za kulisu projevů a ukázat aspoň trochu, jak se dělá politika. Během třech měsíců, kdy filmaři Federální shromáždění navštěvovali, se jednání o zániku proměnilo v drama plné nejistoty a napětí. Podobně film graduje s každou novou schůzí až k pohřební hostině za federaci na závěr.