Dokument mapující prostřednictvím výpovědí nejvýznamnějších osobností a archivních materiálů události 17. listopadu 1989.
Může nová ekonomická teorie změnit naši schopnost řešit klimatickou krizi? Skupina ekonomů, která se snaží o změnu paradigmatu, převrací naše chápání státního dluhu a podstaty peněz vzhůru nohama. Vzhledem k tomu, že debata o „dluhovém stropu“ a hrozba platební neschopnosti zabírají v USA posledních šest měsíců přední stránky novin, mnozí lidé si kladou otázku - co je to vlastně státní dluh? A proč si vůbec emitent amerického dolaru potřebuje půjčovat americké dolary? Vzhledem k obrovským výzvám, které jsou spojeny se změnou klimatu a humánní péčí o lidi na obzoru, se jako největší překážka obvykle nabízí otázka: „Ale jak to zaplatíme?“ a „Kde na to vezmeme peníze?“. Podle Stephanie Keltonové, tváře nové ekonomické teorie známé jako „moderní měnová teorie“ neboli MMT, to nejsou ty správné otázky, které by si měl stát vydávající měnu klást.
Alexander Dubček, rozporuplná osobnost československých dějin. Člověk, k jehož osobě se upínaly naděje během pražského jara 1968. Člověk, který vystoupal do nejvyšších pater politické garnitury, aby z nich byl následně odstraněn. Režisér Robert Kirchhoff v organickém celku představuje Dubčeka od dětství přes dobu největší slávy, kdy svou popularitou připomínal popovou hvězdu, jeho následný odchod do ústraní a pokus vrátit se do vrcholné politiky po roce 1989. Pomocí archivních záběrů i současných výpovědí skládá dohromady obraz „fenoménu Dubček“, jenž měl nesporný vliv na chod dějin, ale i na současnost, kdy je jeho odkaz stále znovu oživován a interpretován.
O vzestupu a pádu Gottwaldova zetě. Životní příběh neblaze proslulého ministra národní obrany z padesátých let.