Egy fiatal lány a 19. században egy faluban nagy felzúdulást kelt, amikor egy nála idősebb, módos özvegyemberhez megy hozzá feleségül. Ráadásul a lány titokban a gazda fiába szerelmes. A kis közösségben gyorsan terjed a pletyka, és a ledérnek titulált lány rosszakaróinak a száma egyre csak növekszik.
A hetvenes évek csillogó diszkóvilága köszönt ránk, sok-sok ismerős zenével. A történet középpontja a pornóipar tündöklése és hanyatlása. Különösen érdekes, hogy Amerika egyik régi kedvenc sztárja tért vissza e filmben. Burt Reynolds felélte összes vagyonát és adósságokban úszott, mígnem újra kedvezően fogadta őt a közönség és a kritikusok egyaránt. Mark Wahlberg, azaz ahogy inkább a fiatal közönség ismeri, Marky Mark játssza a fiatal pornósztárt, akiben a tapasztalt producer meglátja a műfaj jövőjét. A naiv és fiatal Eddie extrém férfiasságával iszonyú pénzeket keres, emiatt azonban egyre jobban elveszti önkontrollját. A nagyképűség és a drogok által aláásott személyiséget nehezen fogadja vissza a társadalom és a korábbi érdekbarátok.
Frank és April mindig igyekezett elkerülni a középszerűség csapdáját. Ám a kertvárosi környezetben, ahová költöztek, lassan maguk is olyanná válnak, amitől annyira irtóznak: középszerű, unalmas középosztálybeli emberekké. April merész tervet sző, hogy kizökkentse kapcsolatukat ebből a kerékvágásból. Párizsban, az ismeretlen, ám izgalmas világvárosban akar új életet kezdeni. Ám amikor tényleg dönteni kell, Frank és April pánikba esik. Az egyik mindenáron szabadulni próbál a mostani helyzetből, a másik ugyanakkor bármilyen megalkuvásra képes.
"A németek megcsinálták maguknak saját A bárányok hallgatnak verziójukat, némi Hetedik-szerű majdnem-befejezéssel. Meglepő viszont, hogy a (le)nyúlásokhoz képest elég remekül! Ugyan a 2 órás film egésze nem képes megközelíteni az első 10 perc szélsőségesen beteg atmoszféráját, mégis több helyen működik a dolog. A párhuzamos történetmesélés (szimultán a jelenben, és a jelen-múlt egymásra vetítése) remek eszköz, Christian Alvart pedig jól is használja minden tengelyen naturalisztikus mozijában. Igaz, a filmidőt hosszúnak tartom, néha mintha megtörne a lendület, pedig a főhős "Farmer" rendőr lelki-tudati-erkölcsi mélységekbe vezető stációi pontosan a feszes dinamikát várják el.
Maggie és Milo ikrek, akik között szoros köteléknek kellene lennie, tíz évre mégis teljesen elhidegültek egymástól. Amikor mindketten ugyanazon a napon kis híján meghalnak, újra találkoznak egymással. A találkozásból aztán beszélgetés lesz, s kiderül, mindkettejük élete igencsak rossz irányt vett. Kénytelenek megállapítani, hogy a köztük lévő testvéri kapcsolat az, aminek segítségével kijuthatnak a gödörből...
A 35 éves Ecaterina Ivanovici, a városi pap felesége hittantanár a helyi gimnáziumban. A nő szerelmi viszonyt kezd Iuliuval, egy Németországból hazatért 16 éves, viharos múltú diákkal. A megtörtént esemény ihlette film Ecaterina történetét követi, aki megpróbálja irányítani fiatal szeretőjét és megvédeni a családját, de végül elveszíti a kontrollt önmaga felett is. Miközben a nő igazi hitválsággal néz szembe, Iuliu szenvedélye egyre veszélyesebbé válik, különösen akkor, amikor a tinédzser gyónni kezd a papnak.
Amikor Quoyle, a boldogtalan, magányos New York-i végleg elveszti tőle rég elhidegült feleségét egy autóbalesetben, az élete örökre megváltozik. A gyásztól lesújtva visszavonul nagynénjével és kislányával Új-Fundlandra, ősei rejtélyes otthonába. Egy kis halászvárosban a helyi lapnál kap újságírói állást. Minden újabb cikk megírásával nő Quoyle érzékenysége a kiismerhetetlenül csalafinta közösség iránt - és saját maga iránt is. Apránként románc alakul ki közte és Wavey közt, aki saját démonaival küzd. Ahogy a férfi új élete kezd kibontakozni ezen a varázslatos, hajthatatlan szépségekkel és nehézségekkel megáldott helyen, a múltja összeolvad a jelenével, és Quoyle kezd átalakulni.