V letech 1968 až 1972 se vydalo na Měsíc celkem 24 Američanů. Zůstávají jedinými lidmi, kteří navštívili jiný svět. V tomto dokumentu vyprávějí astronauti Apolla svůj vlastní příběh a dělí se o své postřehy v souvislosti s tím, co tyto velkolepé průzkumné výpravy znamenaly pro ně samotné a pro lidstvo. Připravte se na důvěrné a odhalující rozhovory s předními členy posádek všech misí Apollo, od Apolla 8, který podnikl první let kolem Měsíce, po Apollo 17, jehož posádka uskutečnila poslední přistání na Měsíci a její dva členové strávili více než tři dny a noci na měsíčním povrchu. Rozhovory doplňují remasterované filmové záznamy NASA, z nichž většina nebyla dosud zveřejněna.

Britský novinář James May oslavuje 40. výročí přistání Apolla na Měsíci. Setkává se se třemi muži, kteří se procházeli po měsíčním povrchu, zažije vzrušení ve stavu beztíže a také drtivou sílu přetížení na odpalovacím zařízení raket Saturn V. Nakonec si oblékne skafandr a ve špionážním letounu U2 vzlétne k okraji vesmíru, odkud pod sebou uvidí zakřivení Země a nad sebou nekonečnou temnotu kosmu.

V roce 1985 byla Christa McAuliffeová, středoškolská učitelka z Concorde v New Hampshire, vybrána, aby se stala prvním obyčejným americkým občanem, který poletí do vesmíru. V měsících předcházejících startu raketoplánu Challenger nacvičovala lekce, které měly být naživo vysílány z oběžné dráhy. Bylo jí 37 let a měla dvě děti. Osudný let Challengeru byl podrobně zachycen americkými médii, která mu věnovala v reportážích a přímých přenosech obrovský prostor.

Vydejte se díky režisérům Werneru Herzogovi a Cliveu Oppenheimerovi na úžasnou cestu po naší planetě a napříč celým vesmírem. Dozvíte se, jak meteority, padající hvězdy a drtivé dopady probudily naši zvědavost ohledně jiných světů a přiměly nás přehodnotit naše osudy.

Space Station 3D je příběhem jedinečné spolupráce odborníků ze šestnácti zemí, kteří společně pracují na výstavbě mezinárodní vesmírné stanice. Ve smrtelném vakuu vesmíru, 372 kilometrů nad Zemí, se jim podařilo smontovat orbitální výzkumnou laboratoř, která slouží pro permanentní studium efektů dlouhotrvajícího vystavení nulové gravitaci. Film také zachycuje start i let několika raketoplánů, dokumentuje každodenní život kosmonautů - mužů a žen různých národností, věku i kultur, kteří se ocitli daleko od domova, aby společnými silami přispěli k výzkumu a vědeckého pokroku

Herec William Shatner nás provází tímto zajímavým dokumentem a zábavnou formou ukazuje, jaký má dnes seriál Star Trek vliv na nové technologie jako jsou například mobilní telefon, nové přístroje ve zdravotnictví, výpočetní technika, SETI, MP3, Ipody, virtuální realita, pohony kosmických lodí apod.