Dvacet miliard kilometrů od Země opouští malá sonda Voyager sluneční soustavu. Malý atomový generátor ji pohání dál, i když už překonal předpokládanou životnost. Je možné, že přežije i lidstvo samo. Uznávaná irská dokumentaristka ve svém novém snímku vzdala poctu jednomu z největších úspěchů civilizace a lidem, díky jejichž vizím byla sonda Voyager vyslána za hranice známého vesmíru.

Dosud nezveřejněné filmové záběry a audio nahrávky shrnují klíčové okamžiky vesmírné programu Apollo, který byl splněním cíle USA vyslat člověka na Měsíc před rokem 1970. Na jednotlivé mise se podíváme očima dobových televizních diváků a ušima tehdejších posluchačů rádia.

Zažijte poutavý příběh – plný naděje, zdrcujícího zklamání, oslnivé duchaplnosti, statečnosti a triumfálního vítězství – to vše Vám přináší nový film Hubbleův teleskop 3D, v pořadí již sedmý film IMAXu z prostředí vesmíru, který pro vás připravil tým IMAX Space, držitel řady filmových ocenění. Zaznamenán v trojrozměrném formátu IMAX 3D, Hubbleův teleskop 3D vypravuje oslňující životní cestu Hubbleova vesmírného teleskopu – nejzásadnějšího vesmírného zařízení od dob kdy Galileo vynalezl teleskop, nebo od prvních kroků člověka na Měsíci. Diváci budou doprovázet posádku lodi při vstupu do vesmírného prostoru, kde astronauti plní nejtěžší úkoly v historii NASA. Tento příběh divákům dovolí zažít nesmírnou sílu při startech lodi, srdceryvné neúspěchy při plnění úkolů i dramatické záchranné okamžiky, to vše z fantastické blízkosti.

V roce 1985 byla Christa McAuliffeová, středoškolská učitelka z Concorde v New Hampshire, vybrána, aby se stala prvním obyčejným americkým občanem, který poletí do vesmíru. V měsících předcházejících startu raketoplánu Challenger nacvičovala lekce, které měly být naživo vysílány z oběžné dráhy. Bylo jí 37 let a měla dvě děti. Osudný let Challengeru byl podrobně zachycen americkými médii, která mu věnovala v reportážích a přímých přenosech obrovský prostor.