A Budapest retró I-II. után elkészült Papp Gábor Zsigmond Balaton retró című filmje, hiszen Magyarország másik fő turisztikai nevezetessége gyakran szerepelt a '60-'70-es évek reklámjaiban és filmhíradóiban. A Balaton típusfigurákat is teremtett: a "balatoni fagylaltárus" és a "balatoni lángossütő" a letűnt rendszer éveinek gyorsan meggazdagodó, irigyelt, de kissé lenézett első magánvállalkozói voltak. Filmünk öt fejezetben mutatja be a balatoni nyaralást és örömünkre egy régi Anna-bálból is láthatnak részleteket, megmutatva, hogyan szórakoztak anyáink és apáink 1967-ben.
Nem akadt, aki megfékezze Dillingert és bandáját. Nem volt börtön, mely bezárhatta volna őt. Lefegyverző bája és vakmerő szökései megkedveltették a gengsztert csaknem mindenkivel, a barátnőjétől, Billie Frechette-től az amerikai közvéleményig, amely nem igazán szimpatizált az országot a válságba taszító bankokkal. Ám miközben Dillinger bandájának - köztük a szociopata Baby Face Nelsonnak - kalandjai sokakat tiszteletteljes borzongással töltöttek el, Hoovernek az az ötlete támadt, hogy a bandita elfogását használja fel arra, hogy a Nyomozóhivatalt az országos rendőrség szintjére emelje, amiből aztán az FBI lett. Ő tette Dillingert Amerika első számú közellenségévé, és bevetette ellene a fess Melvin Purvist, "az FBI Clark Gable-jét." Ám Dillinger és bandája túljárt Purvis embereinek eszén a hajszák és fegyveres összecsapások során. Csak a nyugati bűnüldözők toborzása és a nagyívű árulások megszervezése nyomán lett esélye Purvisnak arra, hogy behálózza Dillingert.
A film Kínában játszódik az 1937-es Japán megszállás alatt. Egy fiatal Britt újságíró néhány bátor Ausztrál nővérke segítségével megment 60 árvaházban nevelkedett gyereket. Ezer, kegyetlenül nehéz kilométer vár rájuk - keresztül a hófödte Liu Pan San hegyeken - hogy elérhessék a biztonságot jelentő Mongólia határát.
New York, 1937. A középiskolás Richard rajong a színházért, minden vágya, hogy az iskolai előadásokon túl komolyabb darabban is kipróbálja magát. Hamarosan rámosolyog a szerencse, szerepet kap Orson Welles legújabb darabjában, a Julius Caesarban. A Mercury színház bemutatójáig nem sok idő van hátra. Richard előtt feltárul a színház világa: a próbák, a belső villongások, a színészek közti rivalizálás, a kulisszák mögötti élet. Ráadásként közelről tanulmányozhatja a zseniális rendező munkamódszerét.
A polgárháború kellős közepén az északiak oldalán álló Jim Rabb imádott lova gyönyörű kiscsikónak ad életet. Rabb megtagadja a kiscsikó lelövéséről szóló parancsot és megtartja az állatot. A kiscsikó vigaszt nyújt a keserű időkben és a remény szimbólumává válik.