Pagaliau išleistas iš kalėjimo Karlitas Brigantė prisiekia negrįžti į nusikaltėlių pasaulį ir gyventi kaip pavyzdingas pilietis. Tačiau tai padaryti yra daug sunkiau nei gali atrodyti. Nepaisant visų Karlito pastangų išlikti švariu, buvę sėbrai nepalieka jo ramybėje: svainis įtraukia jį į susišaudymą, o buvęs advokatas prašo paslaugų ... Nusikaltėlių šutvė, švarus verslas ir grįžusi mergina. Ar pavyks Karlitui įgyvendinti savo planą ir pabėgti į Florida? Ar kartą susitepęs rankas niekada jų nebenusiplausi?

Tai faktais paremtas pasakojimas apie trenerį, mokantį savo auklėtinius gyventi ne vien dėl krepšinio. Kenas Karteris - buvęs Ričmondo vidurinės krepšinio rinktinės žaidėjas. Jis grįžta į savo mokyklą imtis trenerio darbo ir iškart susiduria su sunkumais. Komandai visai nesiseka, o už aikštės ribų bėdos dar rimtesnės. Karteris nori siekti pergalių ir išmokyti komandos narius gerbti vienas kitą. Jie turi demonstruoti puikius rezultatus ne tik sporto salėje, bet ir kitose pamokose.

Pagrindinis juostos herojus - literatūros profesorius Humbertas Humbertas. Jis - elegantiškas, mandagus, išsilavinęs ir patrauklus. Moterys negali atsispirti jo žavesiui. Tačiau viduje jis vis dar nešioja skausmingą vaikystės išgyvenimą, pakeitusį šį žmogų visiems laikams. Būdamas trylikos, jis karštai pamilo savo bendraamžę. Vaikiškas romanas buvo žiauriai nutrauktas - mergaitė mirė. Praėjo daug metų. Berniukas tapo vyru. Vyru, kuris giliai širdyje vis dar gedi ir trokšta savo vaikystės meilės, tarsi simbolizuojančios seniai prarastą rojų… Prarastasis vaikystės rojus staiga vėl sušvinta prieš akis mažame Naujosios Anglijos miestelyje, kuriame Humbertas Humbertas pradeda dirbti mokytoju. Aplinkybės suveda jį su našle Šarlota, kuriai europietis literatūros profesorius - visų jos svajonių išsipildymas. Profesorius mielai bendrauja su ja, tačiau tikruoju Humberto susižavėjimo ir aistros objektu tampa Šarlotos dvylikametė dukra Lolita…

8-tojo dešimtmečio Vokietija. Jau ir taip trapius Vokietijos demokratijos pamatus drebina bombų sprogdinimai, terorizmo grėsmė ir vidinio priešo baimė. Radikalių nacių kartos vaikai, vadovaujami Andreaso Baaderio, Ulrikės Meihof ir Gydruno Ensslino kaunasi žiauriame kare prieš, jų manymu, naująjį fašizmo veidą – Amerikos imperializmą, remiamą vokiečių personalo, kurių dauguma turi nacių praeitį. Jų tikslas – sukurti humaniškesnę visuomenę, bet naudojant nehumaniškas priemones, kurios ne tik sėja siaubą ir kraujo praliejimą, jie ir patys netenka humaniškumo. Žmogus, kuris juos supranta yra ir jų medžiotojas - Vokietijos policijos vadas, Horstas Heroldas. Nors jam ir sekasi persekioti jaunuosius teroristus, jis supranta, kad tai tik ledkalnio viršūnė.

Garis Hookas – armijos naujokas. Vaikinas užaugo vaikų namuose, kur iki šiol gyvena ir jaunesnysis jo brolis. Tvirto pagrindo po kojomis neturinčiam jaunuoliui į galvą šauna mintis, kad armija yra ta vieta, kur jis galėtų pradėti savarankišką gyvenimą. Tačiau jis nė pagalvoti negalėjo, kad viena pirmųjų jo užduočių bus vykti į pilietinio konflikto zona tapusį Belfastą. Ramaus miesto gatves katalikų ir protestantų riaušės pavertė karo zona. Žmonės suirzę ir įbauginti, o valdžią atstovaujantys kariai – didžiausi jų priešai. Eilinių riaušių metu Garis ir jo draugas atsilieka nuo būrio ir lieka vieni priešiškai nusiteikusio miesto gatvėse. Netrukus sukilėliai bendražygį nušauna, o Garis tik per plauką pabėga.