A kőkemény, elvhű és megközelíthetetlen szovjet komisszárnőt Párizsba küldi a Párt, hogy a körmére nézzen a legelegánsabb szálloda legelegánsabb lakosztályában dőzsölő háromfős delegációnak. A komisszárnő egészen jól teljesíti a feladatát, amíg nem találkozik Leon gróf és a rothadó kapitalizmus csábításaival

Ray és Ken profi bérgyilkosok. A legutóbbi munkájuk kapcsán azonban támadt egy kis zűr. A góré emiatt jobbnak látja kényszervakációra küldeni őket. Londonból így a belgiumi Bruges-be utaznak, amíg tisztázódik a helyzet. Megpróbálnak turistaként viselkedni a flamand városkában. Ken élvezi a nyugalmat, Rayt azonban kísértik a véres események. Miközben a főnök hívását várják, fura figurák egész sorával ismerkednek meg. Köztük van az Európában forgató amerikai törpe színész, néhány holland prostituált, valamint a titokzatos Chloë, aki nagy hatást gyakorol Rayre.

Peter (Ron Livingston) és két haverja, Samir (Ajay Naid) és Michael (David Herman) egy hatalmas cég hatalmas irodájában robotolnak, és akár hetente tizenöt percet is eltöltenek hasznos munkával. Azon törik a fejüket, hogyan állhatnának bosszút életük megnyomorítóján: a Hivatalon. Peter felkeres egy feszültségenyhítő terapeutát, ám a kezelésen gutaütést kap. Ettől kezdve nem érdekli semmi: lazán megmondja a véleményét a főnökeinek, kedvére pecázni jár, íróasztalán pedig halat belez. Sőt, már az iratgyűjtőit sem tiszteli.

Az Amerikai irodalom Percival Everett Erasure című regényén alapszik, mely egy elkeseredett afroamerikai íróról, Monkról (Jeffrey Wright) szól, aki annak ellenére, hogy kritikailag többnyire pozitív visszajelzéseket kap, anyagilag sokkal kevésbé sikeresek a könyvei. Az viszont tény, hogy részéről hiányzik is az igyekezet, ugyanis már teljesen elege van abból, hogy minden második (afro)amerikai bestseller a feketék identitását vizsgálja történelmi vagy szubkulturális szempontból. Egy nap azonban úgy dönt, hogy meghackeli a rendszert: álnéven, egy menekült bűnöző identitását magára öltve ír egy olyan "önéletrajzi" regényt, mely minden előbb említett konvenciónak megfelel. Meglepetésére (?) a regényt felkapja a média, sőt még arra az irodalmi díjra is esélyes, ahol Monk a zsűri tagja.

Egy amerikai kispolgári család leánya, Maria bevallja otthon, hogy terhes lett. Apja szívrohamot kap, barátja kirúgja, az iskolából kicsapják és a lány fokozatosan elveszti a talajt a lába alól. Bohózatba illő események során és egy furcsa fiút megismerve nyeri vissza életkedvét és hitét.

A sikertelen filmproducer a nagy visszatérést tervezgeti. Végre eszébe jutott valami, ami előtte még senkinek: némafilmet fog gyártani! Azonnal nekilát a legszükségesebb feladatok elvégzésének: pénzszerzés, sztárszerzés, ötletszerzés. Hatalmas szivarokat rágcsáló filmmogulokra vadászik, hallgatag oroszlánokat igyekszik üvöltésre bírni, és szeretné rávenni agyament kollégáit, hogy néha valami értelmeset is csináljanak. Mel Brooks egyik legjobb vígjátékában Hollywood néhány legnagyobb csillaga is feltűnik

Leslie Vernon arra készül, hogy Mike Myers, Jason Vorhees és Freddy Kruger nyomába lépjen. Egy kis dokumentumfilmes csapatnak megengedi, hogy nyomon kövesse minden lépését, az áldozatok kiválasztásától az utolsó véres mészárlásig. A filmesek így elsőkézből tapasztalhatják meg az új slasher-klasszikus születését...

Piedone, a nápolyi kikötő körzetének rendőrfelügyelője sajátos eszközökkel tartja rendben a vagányokat, bűnözőket. Fegyvert nem visel, csak az ökleivel és testi erejével "intézkedik". Az új felügyelő azonban nem ért egyet módszereivel. Egy kábítószercsempész banda felgöngyölítése során a helyzet kiéleződik és Piedonét felfüggesztik állásából. De ez sem zavarja őt abban, hogy leszámoljon a kábítószerbandával.

Dick Tracy stílusos és leleményes magándetektív. Barátnője, az érzéki Tess örökké aggódik érte, a munkától és a nőktől óvná. Tracy örök harcot vív az illegális szerencsejátékok királyával, Lips Manlis-szal és utódjával, Big Boy-al. Vele egy még kegyetlenebb fejezet kezdődik a város bűnözésében. Tracy kezébe veszi az ügyeket, felettesei állandó rosszallása ellenére.

A hétéves Juniort, akit már harmincszor vittek vissza a Brutus árvaházba, ismét egy gyanútlan házaspár nyakába sózzák. Bennek és Flonak nem születhetett saját gyermeke, ezért az örökbefogadás tűnt számukra a legkézenfekvõbbnek. Junior, az elvetemült, vásott kölyök legmerészebb álmukat is felülmúlja. Hamar rájönnek arra, hogy nem egyszerűen a kezdõ szülõk nehézségeivel kell szembenézniük, hanem leginkább Big Ben Healy találja fején a szöget, miszerint: "A Sátánt fogadtátok örökbe!". Ben jó apa akar lenni, Juniort rendszeresen viszi meccsekre, szülinapi bulikba és kirándulni. Mindvégig próbál a kedvére tenni az örökbefogadott ördögfiókának. Junior azonban, mintha csak pusztításra született volna: tör-zúz mindenhol, és tönkretesz mindent, amit ér, még Ben házasságát is. Ben mindezek ellenére kitart a fiú mellett, mert lát reményt arra, hogy végül elviselhetõvé váljék közös életük.

Ruth héthónapos terhesen elkezdi úgy érezni, mintha magzata irányítaná minden mozdulatát, és gyilkolászásba kezd.